Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şehit aileleri, erken seçimin gerçekleşmesini istedi

Şehit aileleri erken seçim dedi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleriyle yaptığı basın açıklamasında, "Birleşin ve erken seçim kararı alın" diyerek seslendi

Afyonkarahisar'da oturan şehit aileleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nde bir araya geldi. Burada, şehit aileleri ve gaziler adına hazırlanan bildiriyi okuyan Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, ülkenin içinde bulunduğu durumu kuşkuyla takip ettiklerini söyledi. Son dönemde yaşanan olayların acılarını tekrar yaşattığını aktaran Kumartaşlı, "Şehitlerimizi tekrar mezara koyduk. Atatürk'ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne terörist yandaşı, milletvekili olarak kabul edemeyeceğimiz, ancak ve ancak 'terörist sözcüsü' diyebileceğimiz kişiler, yüzde 10 barajını aşarak girdi. Seçildikleri gün gerçek fikirlerini zikretmeye başladı. İstiklal Marşı'nı okumayı reddeden, neden sorusuna ise 'Hangi ırk' diye cevap verebilen bir terörist kardeşi bu grubun başında mecliste. Akılımıza bile gelmeyen olay, başımıza geldi. Biz Öcalan adının mecliste telaffuz bile edilmesine karşı çıkarken, bebek katili, İmralı canisi, terörist başının yeğeni Dilek Öcalan, meclis kürsüsünde başkan vekilinin yanında oturdu. Böylece Öcalan'ı meclise soktular" dedi.

'SINIR GÜVENLİĞİ TEHLİKEYE GİRDİ'

Suriye sınırında yaşanan olaylarla sınır güvenliğinin tehlikeye girdiğini belirten Kumartaşlı, "Bizler 'açılım' denilen süreçte 'çok taviz veriliyor' diye uyardık, bas bas bağırdık 'terör örgütünü muhatap almayın' diye. Ama şu an gelinen nokta bellidir. Şımarıklık, kanun tanımazlık almış başını gidiyor. Suriye sınırımızda yaşanan olaylar da bizleri kuşkulandırmaktadır. PKK, Suriye sınırımızın neredeyse tamamını ele geçirmiş ve sınır güvenliğimiz de tehlikeye girmiştir" diye konuştu.

'470 MİLLETVEKİLİNE SESLENİYORUZ'

Şehit aileleri ve gaziler olarak 470 milletvekiline seslendiklerini kaydeden Kumartaşlı, şöyle dedi:

"Üstene basarak '470' diyoruz çünkü biz HDP'lileri, milletvekili olarak görmüyoruz. Allah rızası için tuttuğunuz oruçlar, Ramazan ayı hürmetine, bayrak aşkına, şehitler aşkına kendinizi toparlayın. Koalisyon çalışmalarından derhal vazgeçin. Birlik olun, beraber olun, bu HDP'lileri baraj altında çakmak için çalışmalar yapın. Derhal erken seçim yapılsın. Çünkü bu bir milli davadır. Ülke bölünme aşamasına getirilmiştir. AK Parti'ye, CHP'ye, MHP'ye ve Milli İttifak'a sesleniyoruz. Bu milli bir davadır. Siyasi parti davası değildir."

İSMET YILMAZ'A TEPKİ

Şehit ailelerinden Ali Çimen ise meclis başkanlığı için AK Parti'nin aday gösterdiği Milli Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz'a da tepki göstererek, "Meclis başkanlığı koltuğuna oturabilmek için HDP'li vekillerle ve yöneticileriyle görüşmeye giden İsmet Yılmaz'ı kınıyorum" dedi.

DHA


İnsan kaçakçılarının dağda terk ettiği göçmen donan ayak parmaklarını kaybetti

Türkiye'ye İran üzerinden insan kaçakçılığı yapan kişilerce giriş yapman ve Ağrı Dağı'nda bırakılan Pakistanlı genç, 35 saat boyunca yürümesi sonucunda parmaklarının donmasına ve kesilmesine sebep oldu.

Valilik önünde şehadet getirip boynunu kesti

Kütahya Valiliği'ne gelen işsiz olduğunu açıklayan İbrahim Toy, polisler tarafından mesai bittiği için binaya alınmayınca cebinden çıkardığı usturayla boynunu kesti.

Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.