Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti liderlerine koalisyon konusunda mesaj gönderdi

cumhurbaşkanı erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde düzenlenen iftar programında siyaset gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu

Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nce üniversitenin Beyazıt Kampüsü'nde düzenlenen iftar programına katıldı. Cumhurbaşkanı, sözlerine, "İstanbul İlahiyat, aslında çok önemli bir geleneğin temsilcisi olması hasebiyle, gönlümüzde özel bir yere sahip. Her şeyden önce bu okulun Sultan Abdülhamid tarafından kurulmuş olması çok değerli, çok önemli" diye başladı.''Coğrafyamızın geçmiş 200 yılda yaşadığı sarsıntıların en çok hissedildiği yerlerin başında inanç kurumları geliyor. Dışarıdan yapılan saldırılarla yıpratılan inanç kurumlarımız, milletimize hak ettiği hizmetleri sunmaktan alıkonulmaya çalışıldı" diyen Erdoğan, ezanın aslına dönmesi ve İmam-Hatip'lerin yaygınlaşmasının milletin talebi ve ısrarı sayesinde olduğunu söyledi.Erdoğan, "Bu okullara ihtiyacımız var. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da İmam-Hatip'lere ve İlahiyat Fakültelerine her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.

HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, teamüllere uygun olarak, dün, en çok oy alan partinin genel başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hükümeti kurmakla görevlendirdiğini belirterek, "Davutoğlu'na şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:"Temennim, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların hassasiyetine uygun şekilde yeni hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Bu konuda bütün partilere sorumluluk düşüyor. Bugün Türkiye'nin geçmişini tartışan değil, mevcut sorunların çözümü ve geleceğin inşası konusunda irade ortaya koyacak bir koalisyon hükümetine ihtiyaç vardır. Böyle bir uzlaşma sağlanamadığı takdirde, her zaman ifade ettiğim gibi, çözüm mercii neresidir? Yine millettir. Millete gidilecek, madem ki siz parlamentoda bu işi çözemediniz, o zaman millet olarak bunu biz çözeceğiz diyecekler."

"CUMHURBAŞKANI OLARAK HUKUKUN DIŞINA ÇIKMADIM"
"Burada bir hususu özellikle belirtmek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı görevini üstlendiğim günden beri yaptığım her şey anayasaya ve milletime olan taahhütlerime uygundur. Şahsımla ve Cumhurbaşkanlığı makamıyla ilgili olarak ortaya atılan iddialar, iftiradan, yalandan ve yanlıştan ibarettir. Cumhurbaşkanı olarak hukukun dışına çıkan en küçük bir tasarrufum, en küçük bir adımım, en küçük bir girişimim olmadı, olmayacaktır. Ortaya atılan iddiaların bir kısmı, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nı doğrudan halkın seçmesiyle birlikte yeni bir döneme girildiğini göremeyenlerin, anlayamayanların hezeyanlarından ibarettir. Cumhur ile Başkan'ın Beştepe'deki külliyede bütünleşmesinden rahatsızlık olanlar sürekli akıl ve izan sınırlarını zorlayan yalanları gündeme getirerek kendilerince algı operasyonu yapıyorlar. Ne yapsalar boş... Bugün işte Beştepe milletin o millet camiinde Cuma kılışı çok anlamlıydı. Ve içerisiyle, dışarısıyla tıklım tıklım millet orada bir araya gelmişti. Hiçbir iftira, hiçbir saldırı, bizi 40 yıldır yürüdüğümüz milletime hizmet yolundan alıkoyamayacaktır.  Allah ömür verdikçe bu yolda devam edeceğiz."

Afrikalı 19 öğrenci hayatlarında ilk kez kar gördü

23 Nisan dolayısıyla Afrika ülkesi Swaziland'dan Kocaeli'ne gelen 19 öğrenci ilk kez kar gördü

Obeziteyle mücadele için 20 bin kişilik yürüyüş

Obeziteyle mücadele kapsamında 20 bin kişi yürüyüş yaptı

45 yaşındaki adamın üzerine köpeklerini saldılar

Sivas'ta meydana gelen olayda 45 yaşındaki Yücel Yıldız, traktör ile tarlasını sürdüğü sırada köpeklerin saldırısına uğradı