Ana Sayfa | TÜRKİYE

Fuat Avni'den gündemi sarsacak iddialar

Fuat Avni

Twitter aracılığıyla gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Fuat Avni lakaplı kişi bu kez de çok önemli bilgileri açığa çıkardı

Fuat Avni hesabında, görev süresi seçimle birlikte dolmasına ve yeniden görevlendirme yapılacak olmasına rağmen, Samanyolu Haber'in kapatılması için RTÜK tarafından "Yayınların devletin bağımsızlığına aykırı" maddesi hükmünce, kanala ikinci bir ceza verilerek kapatılmak istendiğini bu minvalde toplantılar yapıldığını yazdı.Fuat Avni hesabı ayrıca, Twitter'ın kapatılması için girişimlerde bulunulduğu iddiasını da gündeme getirdi.

İşte o tweetler;
1. Y....., adına tekrar seçim dediği erken seçim için muhalif medyanın sesini kısacak dosyaları bizzat takip ediyor.

2. Y....., Cemaat medyası ile ilgili operasyonlarını RTÜK üzerinden devam ettiriyor. RTÜK'çüleri İsrafsaray'a çağırdı.

3. RTÜK Başkanvekili Hasan Tahsin Fendoğlu'na 'Artık şunları susturun' dedi. Fendoğlu, harekete geçme sözü verdi.

4. RTÜK mevcut üye yapısıyla son toplantısını yapmış olmasına rağmen Y.....'in talimatıyla bir toplantı daha yapacak.

5. RTÜK'teki AKP'li üyeler muhalif üyelerin itirazlarına rağmen Kurul'u toplamakta kararlılar.

6. Görev süreleri bitmiş olmasına rağmen Y....'in emriyle yasaları çiğneyip Samanyolu Haber kanalına 2. cezayı verecekler.

7. Cezaya gerekçe olarak 17-25 Aralık sürecinde ortaya dökülen ve her yerde yer alan tapelerin yayınlanmasını gösterecekler.

8. Ceza 'Yayınlar devletin varlık ve bağımsızlığına, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı olamaz' kapsamına sokulacak.

9. Samanyolu Haber aynı maddeden geçen hafta da ceza aldığı için bu maddeden iki kez ceza alması nedeniyle lisansının iptali gündeme gelecek

10. Muhalefet RTÜK'teki kanunsuz uygulamalara dur demezse, AKP'li olmayan medya Yezid'in talimatıyla susturulacak.

11. Twitter'in kökünü kazımak isteyen Y....'in emriyle Sulh Ceza Mahkemesi işlem başlattı. Twitter'i kapatmak için her yolu deniyorlar.


Köpeği vurmasıyla Türkiye'nin gündemine oturmuştu o polis memuru FETÖ'cü çıktı

İzmir'de iki yıl önce köpeği beylik tabancasıyla vurup kaçan polis memurunun FETÖ'cü olduğu belirlendi.

Dev çorap fabrikası TMSF'ye devredildi

Türkiye'nin ünlü çorap fabrikalarından biri olan Akın Çorap'ın kurucusu Ali Yarkın Bank Asya'ya 1.5 milyon TL yatırması nedeniyle FETÖ soruşturması kapsamında aranırken, fabrika TMSF'nin denetimine geçti.

Sevgilisinden hamile kalmıştı doğurduğu çocuk balkonda ölü bulundu

Sevgilisinden hamile kalan 22 yaşındaki Huriye P., dünyaya getirdiği kız çocuğunu balkona bıraktı. 2 gün sonra ölü olarak bulunan bebeğin ilk otopsisinde canlı olarak doğduğu belirlendi. Gözaltına alınan annesi F.P., babası H.İ.P., erkek kardeşi M.P., kız kardeşi H.P. ile sevgilisi Ramazan Y.'yi serbest bırakılırken, Huriye P., tutuklandı.