Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kobani olaylarında izinsiz gösterilere katılan 3 kişi tutuklandı

tutuklama

Gaziantep'te geçen yıl 7-10 Ekim'de düzenlenen izinsiz gösterilere katılarak, 5 kişinin ölümüne 38 kişinin de yaralanmasına neden oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kamuoyunda "6-8 Ekim olayları" olarak da bilinen Suriye'nin Ayn el Arap (Kobani) kentinde PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması YPG ile DAEŞ terör örgütleri arasında yaşanan çatışmalar bahane edilerek, PKK/KCK terör örgütü üyelerince Gaziantep'te 7-10 Ekim 2014 tarihinde "kanunsuz gösteri ve şiddet eylemleri" meydana geldiği hatırlatıldı.Eylemler sırasında 5 kişinin hayatını kaybettiği, 4'ü güvenlik görevlisi 38 kişinin de yaralandığı anımsatılan açıklamada, olaylara karışan kişiler ve bağlantılı diğer şahısların tespiti için yürütülen çalışma kapsamında,Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerince 9 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendiği ifade edildi.Operasyonda 5 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:''Gözaltına alınan şüpheliler ile aranan 4 kişinin, 9 Ekim'de meydana gelen kanunsuz gösteri ve şiddet eylemlerinde silahla vurularak hayatını kaybeden 5 kişi ile yaralanan 38 kişinin faillerinden oldukları tespit edildi. Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada, biri Glock marka 4 tabanca, 1 ruhsatlı yarı otomatik av tüfeği, 5 şarjör, 152 kurşun, 130 av tüfeği fişeği, 6 bilgisayar, hard disk, flash bellek, 5 cep telefonu, 6 simkart, eylemde yüz gizlemek için kullanılan plastik maske ele geçirildi. 'PKK/KCK Terör Örgütüne üye olma, kasten öldürme ve yaralama, örgüt propagandası yapma, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet ve 2911 Sayılı Kanun'a muhalefet' suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılardan 3'ü tutuklandı, 1'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 1 kişinin ise katıldığı eylem sırasında silahla yaralandığı ve tedavisi sürdüğü için ifadesi alınamadı."Açıklamada, ayrıca olayla ilgili aranan 4 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.


Diyarbakır Belediyesi'nden kadınlar için özel uygulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmaya başlandı. Artık kadınlar duraklarda değil istedikleri yerlerde inebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'u tekrar böyle yaşadı

CNR Kitap Fuarı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gazisinin standını inceleyerek, sanal gerçeklik gözlüğüyle o güne tekrar gitti.

Müşteri akınına uğrayan Tostçu Erol artık online randevu usulüyle çalışacak

Gaziantep'te yaptığı tostlarla sosyal medyada ünlenen "Tostçu Erol" , dükkanın önünde uzun kuyruklar oluştuğu için online bir sistem üzerinden randevu alarak çalışacağını duyurdu.