Ana Sayfa | TÜRKİYE

Yol kesen PKK'lılar 3 tırı ateşe verdi

araç yaktılar

Erzurum'un Şenkaya-Oltu ilçeleri ile Ardahan'ın Göle ilçesi arasındaki yolu kesen PKK'lı teröristler 3 tırı ateşe verdi

Erzurum'un Şenkaya-Oltu ilçeleri ile Ardahan'ın Göle ilçesi arasındaki ulaşımın sağlandığı karayolunu kesen bölücü terör örgütü PKK üyesi grup, propaganda yaptıktan sonra 3 tırı yaktı.Alınan bilgiye göre, silahlı bir grup PKK'lı Şenkaya ilçesi Değirmenlidere Mahallesi mevkisinde araçları durdurdu. Sürücüleri indiren teröristler, bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra özel bir şirkete ait 3 tırı ateşe vererek bölgeden kaçtı.Öte yandan, olay yerinden geçerken teröristleri fark eden ancak durmayan özel bir otomobile de ateş açıldı. Otomobilde bulunanlar saldırıdan yara almadan kurtuldu.Teröristlerin yakalanması için çalışma başlatan güvenlik güçleri, bölgeyi emniyete alarak karayolunu trafiğe kapattı.

Diyarbakır'da polis merkezine saldırı: 1 yaralı
Diyarbakır'da polis merkezine el yapımı patlayıcı atılması sonucu 1 polis yaralandı.İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Kayapınar ilçesinde bulunan Huzur Polis Merkezi Amirliğine bölücü terör örgütü mensuplarınca el yapımı patlayıcı atıldığı bildirildi.Açıklamada, Huzurevleri Mahallesi 82. Sokak'tan atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle Polis Merkezi Amirliğinin girişinde Kayapınar Emniyet Müdürlüğünde görevli bir polis memurunun ayağından yaralandığı belirtildi.Yaralı polisin hastanede tedavi altına alındığı bildirilen açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldığı ifade edildi.

Şırnak
Cizre ilçesinde caddeye bırakılan el yapımı patlayıcı bomba imha uzmanlarınca fünye ile patlatıldı.Eski Belediye Caddesi'ne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çaydanlığa yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı bırakıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaya ve araçlara açık olan alanda güvenlik önlemi aldı.Bomba imha uzmanı, çaydanlığa yerleştirilen el yapımı patlayıcının üzerinde inceleme yaptıktan sonra fünyeyle patlattı.Patlayıcının etkisiz hale getirilmesinin ardından cadde tekrar ulaşıma açıldı.

Siirt
Siirt'te, terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonunu bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen gruba polis müdahale etti.Çal, Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde toplanan yüzleri maskeli gruplar, kentteki yollara barikat kurarak, ulaşıma kapatmak istedi.Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin uyarılarına, molotofkokteyli ve taşla karşılık veren göstericilere, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.


İzmir'de kaçak içkiden zehirlenen 3 kişi hastaneye kaldırıldı

İzmir'de kaçak içkiden dolayı 3 kişi zehirlenerek hastanede tedavi altına alındı

Metrobüsten inen kıza tecavüz edecekti son anda yakalandı

İstanbul'da yaşanan olayda metrobüsten inen genç kıza tecavüz girişiminde bulunan Suriyeli kişi son anda yakalandı

FETÖ'den yargılanan 32 er tahliye edildi

15 Temmuz darbesinin ardından FETÖ'den yargılanan 32 ere tahliye kararı çıktı