Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şırnak'ta operasyondan dönen helikopterlere saldırı düzenlendi

Şırnak uzun namlulu ateş

Şırnak'ta, operasyondan dönen helikopterlere, kent merkezinden uzun namlulu silahlarla ateş açıldı

Helikopterler, emniyetli şekilde üslerine döndü.Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylara yer verildi. Buna göre, bölücü terör örgütü mensubu teröristler, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, "Şahdeniz Doğalgaz Boru Hattı"na sabotaj düzenledi. Olayda, doğalgaz boru hattının 5 metrelik kısmı zarar gördü.Şırnak'ta, 1. Jandarma Komando Tugay Komutanlığı unsurlarınca, Merkez Meyelan Tepe bölgesinde tespit edilen 3 teröristle temas sağlandı. 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığından kalkan taarruz helikopter kolu ve diğer ateş destek vasıtaları ile terör örgütü mensuplarının bulundukları bölgeler ve kaçış istikametleri ateş altına alındı. Görev bitiminde, Şırnak'a döndüğü esnada helikopterlere kent merkezinden uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Helikopterler emniyetli şekilde üsse döndü.Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristler, iş makinesini gasbetmeye çalıştı. Teröristler direnen operatörü silahla yaraladı.Diyarbakır Hani Jandarma Komando Tabur Komutanlığına silahlı saldırıda bulunuldu.Hakkari  Merkez-Hakkari Yüksekova Havaalanı karayolunda, askeri personel nakli için icra edilen konvoy faaliyeti esnasında, teröristlerce daha önceden yol kenarına yerleştirilen patlayıcı patlatıldı. Patlamada, konvoyda bulunan zırhlı minibüste maddi hasar meydana geldi.Mardin'in Nusaybin ilçesinde, patlayıcı madde kullanılmak suretiyle bir yüksek gerilim hattı direği tahrip edildi. Direğin devrilmesi ile oluşan kısa devre sonucunda, yüksek gerilim hattı ile 4 trafoda maddi hasar meydana geldi.Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ise şüpheli bir aracın içerisinde, roket atar lançeri, 3 anti tank, anti personel roket atar başlığı, 4 roket atar sevk fişeği, pompalı tüfek, telsiz, güneş gözlüğü görünümlü gizli kamera, gece görüş dürbünü ve el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.Şanlıurfa ve Şırnak'ta birer terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.


FETÖ'nün eski üssü artık örgütle mücadelede kullanılacak

FETÖ'nün usülsüz dinlemelerde kullandığı üssü Emniyet Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Üs artık FETÖ'yle mücadelede kullanılacak.

Erdoğan 15 Temmuz gecesi tankın önüne yatan Metin Doğan'ın yüzünü böyle sevdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün darbe gecesinde Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne yatan Metin Doğan'ın yüzünü severek, Kimi zaman darbelerle, kimi zaman muhtıralarla, kimi zaman bildirilerle milletin demokrasi akınının önünü kesmeye çalışanlara bugüne kadar meydanı bırakmadık, bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

İzmir'de sığınmacılar soğuğa rağmen saatlerce kuyrukta bekliyor

İzmir'de Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği'nin önünde soğuğa rağmen saatlerce yardım bekleyen mültecilerin bir kısmı daha fazla dayanamayıp kepenkleri yumrukladı.