Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ağrı'da 5 tırı ateşe veren teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı

Ağrı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Tendürek Geçidi'nde yol keserek 5 tırı ateşe veren teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı

Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasında bulunan Tendürek Geçidi'nde yol kesen terör örgütü PKK üyeleri, 5 tırı durdurdu.Sürücülerini indirdikten sonra araçları ateşe veren teröristler, olayın haber alınması üzerine bölgeye giden güvenlik güçlerine uzun namlu silahlarla saldırdı.Güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği saldırıda, teröristlerin yakalanması için havadan ve karadan başlatılan operasyon devam ediyor.

Diyarbakır'da 3 tır ateşe verildi
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca 3 tır ateşe verildi.Alınan bilgiye göre, ilçede yol kesen örgüt mensupları Diyarbakır Bismil karayolunun Köseli köyü mevkisinde 3 tırı durdurdu. Teröristler sürücülerini indirdikten sonra araçları benzin dökerek ateşe verdi.Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı'nın (TOMA) müdahale ettiği yangında 3 tır kullanılamaz hale geldi.

Bingöl
Teröristler, Bingöl- Erzurum karayolunda seyir halindeki Bingöl Emniyet Müdürlüğüne ait zırlı araca Ilıcalar mevkisinde roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.Polisin karşılık verdiği saldırıda can kaybı ve yaralanma meydana gelmedi, araçta hasar oluştu.Teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor.

Siirt
Siirt'te dün gece Vor istasyonuna uzun namlulu silahlar ve el bombası ile gerçekleştirilen saldırıyla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Siirt Havaalanı Müdürlüğüne bağlı Gökçebağ beldesindeki Vor istasyonuna gerçekleştirilen saldırının görgü tanığı olan özel güvenlik görevlileri, saldırının nöbet değişimi sırasında gerçekleşmesi nedeniyle silahlarını teslim almadıkları için teröristlere karşılık veremediklerini belirtti.Saldırıyı önleme girişimlerine rağmen teröristlerin binaya önce el bombası attıklarını daha sonra silahla ateş açtıklarını anlatan özel güvenlik görevlileri, teröristlerin hem silahlarına hem de telefonlarına el koyduğunu söyledi.Bu arada Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Vor istasyonuna saldıran teröristlerin yakalanmasına yönelik geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi.İstasyonun dün gece 23.30 sıralarında yakıldığı ifade edilen açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensupları istasyonda görevli özel güvenlik görevlilerini bir araya topladıktan sonra istasyonu ateşe vermiştir. Olayda can kaybı yaşanmamıştır. Olayla ilgili bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı" bilgisi verildi.


Kayıp olan 10 teröristin TSK tarafından öldürüldüğü açıklandı

Tunceli'de DHKP-C terör örgütünün 6'sının etkisiz hale getirildiği 10'unun ise F-16 savaş uçağıyla öldürüldüğü belirtildi.

Emekli subay ve astsubaylara görev verilmesi yoğun ilgi gördü

Milli Savunma Bakanlığı'nın askeri öğrenci ve personelleri eğitmesi için emekli olan subay ve astsubaylara görev vermesi başvuruların yoğun olmasına sebep oldu.

Kuvözdeki bebeğini emzirmeye gidiyordu feci şekilde can verdi

Memur 37 yaşındaki Nurgül Celayir, hastanede kuvözde tutulan bebeğini emzirmek için giderken geçirdiği kaza sonucunda hayatını kaybetti