Ana Sayfa | TÜRKİYE

PKK, Siirt, Mardin, Şırnak ve Tunceli'de saldırı düzenledi

terör operasyon

Terör örgütü PKK tarafından Siirt, Mardin, Şırnak ve Tunceli'de farklı şekillerde saldırı düzenlendi

Siirt'te bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kurtalan Jandarma Asayiş Komando Bölüğü Komutanlığına roketatarla saldırdı.Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından saat 22.30 sularında, Kurtalan Jandarma Asayiş Komando Bölüğü Komutanlığı Nizamiyesine 50-60 metre mesafede bulunan koruluk alandan önce roketatarla, hemen ardından da uzun namlulu silahla saldırı yapıldığı belirtildi.Roketatar mermisinin nizamiye kulesinin dış alt kısmına isabet ederek patladığı belirtilen açıklamada, nöbetçinin anında karşılık vermesi üzerine teröristlerin karanlıktan faydalanarak olay yerinden kaçtığı ifade edildi. Olayda can ve mal kaybının yaşanmadı.

Siirt'te polise el yapımı patlayıcı ile saldırı
Öte yandan, Ülkü Mahallesi'nde, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonları bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen bir grup, yola barikat kurarak trafiğe engellemek istedi.Olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarılarına havaifişek, taş ve molotofkokteyli ile karşılık veren gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.Bu arada grubun içinden bazı kişilerce polis zırhlı araçlarına atılan el yapımı patlayıcı infilak etti.Olayda can kaybı veya yaralanma olmazken, gruptakiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Mardin
Nusaybin ilçesinde de, bölücü terör örgütü PKK yandaşları, gündüz saatlerinde İpekyolu'nda anahtarlarını gasp ettikleri 4 tırdan birine gece saatlerinde molotofkokteyli atarak yakmak istedi.Saldırıda tırın şoförün bulunduğu kısım alev aldı. Bu sırada araç içinde bulunan sürücü ise son anda kendini dışarı atarak yanmaktan kurtuldu.Olay yerine gelen TOMA'nın ilk müdahaleyi yaptığı yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Şırnak
Cizre ilçesi Yafes Mahallesi'nde, bölücü terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri izinsiz gösteri düzenleyerek, kepçeyle Ebul-İz Sokak'ta hendek kazmak istedi.Polisin müdahale ettiği grup, havaifişek ve molotofkokteyli ile karşılık verdi. Grup daha sonra ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Tunceli
Tunceli'de ise jandarma karakoluna bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi.Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün saat 17.45 sıralarında merkeze bağlı Çiçekli Jandarma Karakol Komutanlığına bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı belirtildi.Güvenlik güçlerinin saldırıya anında karşılık verdiği aktarılan açıklamada, herhangi bir zayiatın meydana gelmediği kaydedildi.

İBB binasında şok intihar Güvenlik amiri çatıda ölü bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllardır çalışan güvenlik amiri binanın çatısında intihar etti

Rüşvet aldığı iddia edilen 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı tutuklandı

İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A ile avukat S.B, rüşvet aldıkları ve verdikleri gerekçesiyle nöbetçi hakimlikçe tutuklandı

Nişanlısının bana tecavüz etti dediği genç pompalı tüfekle intihar etti

Adana'da kendisine tecavüz ettiğini ileri sürüp şikayetçi olduğu nişanlısı pompalı tüfek ile intihara kalkıştı. Anne baba ve kardeşler M.K.'yi odasında ölü buldu