Ana Sayfa | TÜRKİYE

Mardin'de hükümet konağına roketatarlı saldırı, 1 polis yaralı

Mardin'de çatışma

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bölücü terör örgütü PKK üyeleri tarafından hükümet konağına yapılan roketatarlı ve silahlı saldırıda, bir özel harekat polisi yaralandı. Çıkan çatışmada bir terörist ölü ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK mensupları Devrim Mahallesi Hınıs Caddesi üzerindeki Nusaybin Hükümet Konağı önünde nöbet tutan özel harekat polislerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı.Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle yaşanan kısa süreli çatışmanın ardından teröristler kaçtı.Saldırıda yaralanan polis, kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından Mardin Devlet Hastanesine sevk edildi.

"Bir terörist ölü ele geçirildi"
Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin Devlet Hastanesine gelerek, yaralı polis hakkında yetkililerden bilgi aldı.Hastane çıkışında AA muhabirine açıklama yapan Vali Koçak, PKK"lı bir grubun, 21.30 sularında Nusaybin Hükümet Konağı'na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlediğini belirtti.Saldırıda, bir polisin roketatar mermisinin patlaması sonucu isabet eden şarapnel parçasından yaralandığını ifade Koçak, Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen polisin durumunun stabil olduğunu söyledi.Koçak, çatışmada saldırıyı düzenleyen teröristlerden birinin ölü olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Şırnak'ta polisevi ve karakola saldırı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde de bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca polisevi ile polis karakoluna roketatarlı ve silahlı saldırı düzenlendi.Bölücü terör örgütü PKK mensupları, Başak Mahallesi'ndeki 99. Nokta Polis Karakolu ve Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan polisevine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle teröristler karanlıktan faydalanarak kaçtı.Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.Öte yandan, Şırnak merkez Gazi Paşa Mahallesi'ndeki Ömer Kabak Meydanı’nda bir araya gelen ve bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonları bahane eden yüzü maskeli bir grup, izinsiz gösteri düzenledi, yolu trafiğe kapatmak istedi.Olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarısına ses bombası ve molotofkokteyli ile karşılık veren gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.Grup, müdahalenin ardından ara sokaklara kaçarak dağıldı.


Kaldırımda yürüyen polisin acı ölümü şok etti

Şanlırurfa'da otomobillerin çarpışması sonucu kaldırımda yürüyen polis hayatını kaybetti.

Tübitak'ın kabul etmediği proje ABD'de ödül aldı

Yengeç ve karides kabuklarından geliştirdikleri 'yaraları daha hızlı iyileştiren' nanolif projesi ile TÜBİTAK 'ta değerlendirilmeye bile alınmayan iki liseli, ABD'deki yarışmada dünya birincisi oldu.

Taksiciler indi bindi tarifesine böyle isyan etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin taksilerin kısa- uzun mesafe tartışmasına son vererek indi-bindi ücretinin 8 lira 75 kuruş olduğunu açıklamıştı. Taksiciler tepkisini Atatürk Havalimanı'nda protesto ederek gösterdi.