Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kars'ta şehit düşen Astsubay Kıdemli Başçavuş sonsuzluğa uğurlandı

şehit

Kars'ın Kağızman ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Nurettin Öztürk için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi

Şehit Öztürk'ün, Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında Kocatepe Camisi'ne getirildi.Törene, Öztürk'ün babası Habip, annesi Elif, eşi Demet, çocukları Beke ve Beste Öztürk ile yakınlarının yanı sıra, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay Başkanlığına atanan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kuvvet Komutanları, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, meslektaşları, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.TBMM Başkanı Yılmaz, Başbakan Davutoğlu, Orgeneral Özel, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, cenaze namazından önce aileye taziyelerini iletti.Şehidin oğlu Berke Öztürk, törene babasının kepini giyerek geldi, kızı Beste Öztürk de tören boyunca elindeki Türk bayrağını bırakmadı. Şehit yakınları taziyeye gelenlerden teröre çözüm bulunmasını ve akan kanın bir an önce durdurulmasını istedi. Şehit Öztürk'ün acılı eşini yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehidin cenaze namazını kıldıran din görevlisi, milletin tarihte olduğu gibi bugün de birlik, beraberlik ve kardeşliğiyle terörün üstesinden geleceğini ve Türk bayrağının ebediyete kadar bu toprakların üzerinde dalgalanacağını söyledi.

Davutoğlu, şehidin babasıyla birlikte yürüdü
Helallik alınmasının ardından Öztürk'ün naaşı, top arabasına konuldu. Başbakan Davutoğlu, birlikte yürüdüğü şehit babasının elinden tutarak acılı babaya destek oldu. Bu sırada şehidin annesi Elif Öztürk, "Oğlum gel. Bak bütün komutanların burada" diyerek oğlunu asker selamıyla uğurladı.Törene katılan vatandaşlar cami avlusunda dev Türk bayrağı açarak, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarıyla teröre tepki gösterdi. Şehit jandarma astsubay kıdemli başçavuş Nurettin Öztürk'ün naaşı, toprağa verilmek üzere Cebeci Şehitliği'ne götürüldü.


İnsan kaçakçılarının dağda terk ettiği göçmen donan ayak parmaklarını kaybetti

Türkiye'ye İran üzerinden insan kaçakçılığı yapan kişilerce giriş yapman ve Ağrı Dağı'nda bırakılan Pakistanlı genç, 35 saat boyunca yürümesi sonucunda parmaklarının donmasına ve kesilmesine sebep oldu.

Valilik önünde şehadet getirip boynunu kesti

Kütahya Valiliği'ne gelen işsiz olduğunu açıklayan İbrahim Toy, polisler tarafından mesai bittiği için binaya alınmayınca cebinden çıkardığı usturayla boynunu kesti.

Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.