Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türkiye genelinde terör olayları böyle protesto edildi

şehit yürüyüşü

Türkiye'de son aylarda yaşanan terör olayları nedeniyle birçok ilde protesto yürüyüşü düzenlendi

İstanbul Fatih'te bir grup vatandaş, son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.Edirnekapı Askeri Şehitliği'nde bir araya gelen grup, burada dua edip Kur'an-ı Kerim okudu. Daha sonra tekbir getirerek ve sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Fevzipaşa Caddesi üzerinden Saraçhane Parkı'na kadar yürüdü.Yürüyüş sırasında "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Müslüman uyuma şehidine sahip çık", "vatan sana canım feda" şeklinde sloganlar atan gruba zaman zaman çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği görüldü.

Samsun
Samsun'da da terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.Sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diye", "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde Lise Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.Gruba katılan Samsunspor Taraftarlar Derneği üyeleri de zaman zaman marşlar söyleyerek, terör örgütü PKK'ya tepkilerini dile getirdi.

Kırıkkale
Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, şehitler için dualar okudu, sloganlar atıp, büyük bir Türk bayrağı açarak terör olaylarını kınadı. Burada grup adına açıklama yapan Bahadır Erdemir, şehitleri rahmetle andığını, ailelerine de sabırlar dilediğini belirterek, milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kastedenlerin hüsrana uğrayacaklarını ifade etti.

Bursa
Bursa'nın İznik ilçesinde akşam saatlerinde Dörtyol mevkisinde toplanan STK'larla bazı siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar, son günlerde artan terör olaylarını düzenledikleri yürüyüşle kınadı.Binlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla Kılıçaslan Caddesi'nden Atatürk Caddesi'ne kadar yürüdü. Burada şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı söyledi.

Mersin
Mersin'de sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, Cumhuriyet Alanı'nda bir araya geldi. Son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösteren ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, daha sonra 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.Alanda şehit isimlerini okuyan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları attı.

İzmir
İzmir'de sosyal medya üzerinden örgütlenerek Konak Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, teröre tepki yürüyüşü düzenledi.Konak Meydanı'ndaki Hasan Tahsin İlk Kurşun Anıtı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attı.Şehitler için saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu, son dönemde şehit olan asker ve polislerin ismini okuyarak "Burada" diye bağırdı.

Zonguldak
Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde toplanan yaklaşık 100 kişi, açtıkları Türk bayrağıyla yürüyerek son dönemde artan terör olaylarını protesto etti.

Nevşehir
Nevşehir'de sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, kent merkezinde Borsa kavşağında bir araya geldi. Buradan terör örgütü aleyhine slogan atarak Kayseri Caddesi boyunca yürüyen grup, İstiklal Marşı okuyup, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Aksaray
Aksaray’da Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde slogan attı.

Tokat
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, Hükümet Konağı önünden İlçe Jandarma Komutanlığına kadar terör örgütü aleyhinde sloganlar atarak yürüdü.

Aydın
Aydın'da, sosyal medya üzerinden yapılan duyurularla organize olan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptı.

Kütahya
Kütahya'da, Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan grup, "Kütahya, şehidine sahip çık", "Askere, polise uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı.

Başkentte 1 Mayıs günü üst düzey güvenlik önlemleri alınacak

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için başkent Ankara'da güvenlik önlemleri arttırılacak

Tecavüze uğrayan genç kız intihar etti tecavüzcüsü dövülerek öldürüldü

Aydın'da dağlık bir alanda üç kişinin tecavüz ettiği genç kızın intihar etmesi üzerine kızın akrabaları tecavüzcülerden birini döverek öldürdü

72 bin polisle Türkiye genelinde huzur operasyonu

Daha önce 72 bin polisle yapılan huzur operasyonunun bir yenisi 72 bin polisle tekrar gerçekleştiriliyor