Ana Sayfa | TÜRKİYE

Artvin için sağanak yağış uyarısı

sağanak yağış

Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde hafta sonu aralıkla sağanak devam edecek

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı  bilgiye göre, Artvin'in kıyı kesiminde yer alan Hopa ve Arhavi çevresinde  cumartesi ve pazar aralıklarla sağanak yağış bekleniyor. Özellikle yüksek  kesimlerde, yağışların devam etmesi nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su  baskını, heyelan ve benzeri olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin  dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Pazar günü akşam saatlerinden itibaren ise Artvin'in kıyı kesimlerinde  yağışın tamamen kesileceği tahmin ediliyor.
 
Sıcaklıklar artacak
Yurdun iç ve batı kesimlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı  kesimleri ile Doğu Akdeniz'de ise cumartesi ve pazar, Doğu Karadeniz, Sivas ve  Kayseri çevrelerinde ise cumartesi gök gürültülü yağışların devam etmesi  bekleniyor.
Pazartesi gününden itibaren yağışların yurt genelinde etkisini  kaybedeceği, bir hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-5  derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Ayrıca, Güney Ege ve Akdeniz'in kıyı şeridinde hava sıcaklıklarının  mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi öngörülüyor.
 


FETÖ'den açığa alınan genç doktor çalıştığı hastanede intihar etti

İzmir'de FETÖ'den açığa alınan genç doktor Orhan Ç. kendini çalıştığı hastanenin 10. katından aşağı atarak intihar etti.

Türk jetleri anında havalandı 11 terörist etkisiz hale geldi

TSK, anında alınan istihbaratı değerlendirdiğini ve hava harekatına geçilerek mağara girişindeki 11 teröristi öldürdüklerini açıkladı.

Iğdır-Aralık karayolunda facia kaza 6 ölü 15 yaralı

Iğdır-Aralık karayolunda iki otobüs çarpıştı. Kazanın ardından 6 kişinin öldüğü ve 15 kişininse yaralandığı bilgisi verildi.