Ana Sayfa | TÜRKİYE

Artvin için sağanak yağış uyarısı

sağanak yağış

Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde hafta sonu aralıkla sağanak devam edecek

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı  bilgiye göre, Artvin'in kıyı kesiminde yer alan Hopa ve Arhavi çevresinde  cumartesi ve pazar aralıklarla sağanak yağış bekleniyor. Özellikle yüksek  kesimlerde, yağışların devam etmesi nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su  baskını, heyelan ve benzeri olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin  dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Pazar günü akşam saatlerinden itibaren ise Artvin'in kıyı kesimlerinde  yağışın tamamen kesileceği tahmin ediliyor.
 
Sıcaklıklar artacak
Yurdun iç ve batı kesimlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı  kesimleri ile Doğu Akdeniz'de ise cumartesi ve pazar, Doğu Karadeniz, Sivas ve  Kayseri çevrelerinde ise cumartesi gök gürültülü yağışların devam etmesi  bekleniyor.
Pazartesi gününden itibaren yağışların yurt genelinde etkisini  kaybedeceği, bir hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-5  derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Ayrıca, Güney Ege ve Akdeniz'in kıyı şeridinde hava sıcaklıklarının  mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi öngörülüyor.
 


Dikkat soğuk hava ve kar yağışı geri dönüyor

Hafta başından itibaren yurt genelinde hava sıcaklıkları düşecek. İstanbul ve Ankara için Meteoroloji kar yağışı uyarısı yaptı

Darbeci 62 asker ilk kez hakim karşısına çıkacak

Darbe girişimi gecesinde Sabiha Gökçen Havalimanını ele geçirmeye çalışan 62 asker, yarın ilk kez Silivri'de hakim karşısına çıkacak

İstanbul'daki saldırıları gerçekleştiren terörist yakalandı

AK Parti İstanbul İl Binası ve İstanbul Emniyet Binasına yönelik saldırıyı düzenleyen terörist yakalandı