Ana Sayfa | TÜRKİYE

Artvin için sağanak yağış uyarısı

sağanak yağış

Artvin'in Hopa ve Arhavi ilçelerinde hafta sonu aralıkla sağanak devam edecek

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı  bilgiye göre, Artvin'in kıyı kesiminde yer alan Hopa ve Arhavi çevresinde  cumartesi ve pazar aralıklarla sağanak yağış bekleniyor. Özellikle yüksek  kesimlerde, yağışların devam etmesi nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su  baskını, heyelan ve benzeri olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin  dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
Pazar günü akşam saatlerinden itibaren ise Artvin'in kıyı kesimlerinde  yağışın tamamen kesileceği tahmin ediliyor.
 
Sıcaklıklar artacak
Yurdun iç ve batı kesimlerinde, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batı  kesimleri ile Doğu Akdeniz'de ise cumartesi ve pazar, Doğu Karadeniz, Sivas ve  Kayseri çevrelerinde ise cumartesi gök gürültülü yağışların devam etmesi  bekleniyor.
Pazartesi gününden itibaren yağışların yurt genelinde etkisini  kaybedeceği, bir hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4-5  derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Ayrıca, Güney Ege ve Akdeniz'in kıyı şeridinde hava sıcaklıklarının  mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi öngörülüyor.
 


Maden ocağında göçük, madenciler yaralandı

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında göçük meydana geldi. Olay sonucu 4 işçi yaralandı

Ankara Ticaret Odası Başkanı istifa etti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci'nin yönetimindeki tüm üyeler istifa etti. 11 yönetim kurulu üyesinden 8'i istifalarını gece geç saatlerde Bezci'ye verdi

Meteoroloji'den 'asit yağmuru' ile ilgili son dakika açıklaması

DEAŞ'ın Musul civarındaki kükürt tesislerini ateşe vermesi sonrasında, 'asit yağmur' tehlikesiyle ilgili Meteorolojiden açıklama geldi