Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türkiye, teröre karşı böyle tepki gösterdi

teröre tepki

Hakkari Dağlıca'da meydana gelen terör saldırısının ardından Türkiye'nin pek çok ilinde teröre tepki eylemleri gerçekleştirildi

Bölücü terör örgütütü PKK mensuplarının Hakkari Dağlıca'da düzenledikleri saldırı Türkiye'nin bir çok şehrinde protesto edildi.Çankırı'da Anıt Alanı'nda toplanan bir grup, terör örgütü PKK'nın Dağlıca bölgesindeki saldırısını protesto etti. 

Çorum
Çorum'da da bir grup teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.Hürriyet Meydanı'nda bir araya gelen Çorum Ülkü Ocakları İl Başkanlığı üyesi grup,  terör örgütü PKK'nın Hakkari'ninDağlıca bölgesindeki saldırısını protesto etti.

Zonguldak
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ise Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen grup terör saldırısını protesto etti.

Sivas
Sivas'ta Alperen Ocakları İl Başkanlığı organizasyonuyla kent meydanında bir araya gelen vatandaşlar da Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'ndan, 50. Yıl Kavşağı'na kadar yürüyerek terör saldırısını protesto etti.

Bursa
Bursa'da Kent Meydanı'nda toplanan bir grup, HDP Osmangazi İlçe Başkanlığına yürüyüp, binanın giriş kapısına Türk bayrağı astı. Kent Meydanı'na dönen grup, lastik yakarak yolu trafiğe kapattı.İstiklal Marşı okuyup, sloganlar atan grup, ateşi söndürmeye gelen itfaiye aracının önünde barikat kurdu.Burada yaklaşık 2 saat bekleyen grup, Pınarbaşı Şehitliği'ne yürüyerek, şehitler için dua ettikten sonra dağıldı.İnegöl ilçesinde de vatandaşlar terör olaylarına tepki amacıyla oturma eylemi düzenledi.

Mersin
Mersin'in Erdemli ilçesinde de Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısını protesto eden grup, Mersin-Antalya karayolunu trafiğe kapattı.Türk bayrağı taşıyan ve Mersin-Antalya karayolunu her iki yönden trafiğe kapatan gruptakiler, çevreden geçen bazı araçlara ve otobüslere taş attı. Polis ekipleri araçları bölgeden uzaklaştırdı.

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar'da ise kent merkezindeki PTT önünde bir araya gelen grup, sloganlar atarak, Askerlik Şubesi Bölge Başkanlığı önüne kadar yürüdü ve Dağlıca saldırısını protesto etti.

Kırşehir
Kırşehir'in Kaman ilçesinde, sosyal medyadan organize olan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan grup, ilçe meydanında bir araya geldi. Hakkari'deki terör saldırısını lanetleyen grup, çeşitli sloganlar attı.

Eskişehir
Eskişehir'de vatandaşlar, terör örgütü PKK'nın Dağlıca'daki saldırısını protesto için otomobil ve motosikletlerle konvoy oluşturdu.Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla Tunalı Mahallesi Sıhhiye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayrakları takılan araçlarla Üniversite, Cengiz Topel ile Atatürk Bulvarı'ndan geçti.Saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, şehitler için dua etti. Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan bir başka grup da ellerindeki Türk bayraklarıyla HDP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Sakarya Caddesi'ne yürüdü.Emniyet tedbirleri nedeniyle binaya yaklaştırılmayan grup, İstiklal Marşı okudu, şehitler için dua etti.

Manisa
Manisa'da terör olaylarına tepki amacıyla oturma eylemi düzenlendi.Manolya Meydanı'nda toplanan grup adına açıklama yapan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Serdar Bozyaka, terör olaylarına tepki göstermek amacıyla böyle bir yol izlediklerini belirtti. Bozyaka, "Bazen en büyük direniş susmak, dinlemektir. Bazen en büyük direniş oturmaktır. Bizim sessiz çığlığımızın tüm Türkiye’ye yayılacağını umut ediyoruz" dedi.Eyleme destek veren Manisa Baro Başkanı Ali Arslan da terör örgütü PKK'nın saldırılarını lanetlediklerini söyledi.


Sosyal medyanın fenomen Gaziantep tostçusu müşteri akınına uğradı

"Tostçu Erol" lakabıyla sosyal medyada fenomen olan Gaziantepli usta Mehmet Erol Sorgulu dilden dile dolaşıyor.

Babasına bomba düzenekli paket gönderen gence 61 yıl hapis istemi

Maltepe'de babasının işyerine bomba düzenekli paket gönderen oğlu Alican Kurdaş'a 61 yıl hapis cezası verilmesi için dava açıldı.

Kaymakam adayları sınav sorularını aldıklarını itiraf etti

Tokat'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kaymakamlar, sınavdan bir gün önce soruları cevaplarıyla birlikte aldıklarını açıkladılar.