Ana Sayfa | TÜRKİYE

Dağlıca saldırısı Türkiye genelinde protesto ediliyor

teröre tepki

Terör örgütü PKK tarafından Hakkari'nin Dağlıca ilçesinde yapılan saldırıda şehit olan askerler için yurt genelinde tepkiler sürüyor

Bölücü terör örgütü PKK'nın mensupları tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesi  Dağlıca bölgesinde düzenlenen hain saldırı, Türkiye'nin birçok şehrindeprotesto edilmeye devam ediyor.Saldırıyı protesto için Fethiye'de motosiklet ve otomobillerle konvoy düzenlendi.Fethiye Motosiklet Kulubü'nün sosyal medya aracılığıyla duyurduğu etkinlik için Pürşahbey Caddesi'nde toplananlar, Türk bayrağı asılı otomobil ve motosikletlerle Atatürk Caddesi'nden Beşkaza Meydanı'na ulaştı. Vatandaşlar, burada saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu.

İstanbul'daki taksiciler saldırıyı protesto etti
İstanbul'daki taksiciler, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısını protesto için konvoy oluşturdu.  Türk bayrağı astıkları araçlarıyla Üsküdar İskele'de bir araya gelen taksi sürücüleri, otomobillerinden inerek, İstiklal Marşı okudu, terörü lanetleyen sloganlar attı.Daha sonra Beylerbeyi, Harem ve Kadıköy'e giden taksicilere,  vatandaşlar da destek verdi. 

Başkentliler düzenledikleri protestolarla saldırıyı lanetledi
Hakkari Dağlıca'daki terör saldırısı, Ankara'nın Çankaya, Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut ve Gölbaşı ilçelerinde protesto edildi.  Keçiören'de bir grup, Türk bayrakları ve sloganlarla daha önce terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit olan bir askerin Fatih Caddesi'ndeki evine yürüdü. Bazı vatandaşlar da Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde terör örgütünü lanetledi.Yenimahalle'de Jandarma Alay Komutanlığı yakınlarına gelen kalabalık bir grup, İstiklal Marşı okuyarak terör örgütü aleyhine sloganlar attı.Kızılay Güvenpark'ta toplanan gruplar ise dev Türk bayrağı açtı.

Antalya ve Isparta'da vatandaşlar saldırıyı kınadı
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Isparta ve Antalya'da protesto edildi.6 Mart Caddesi'nde toplanan bir grup, sloganlar atarak Mimar Sinan Caddesi'ne yürüdü.

Kumluca' da da teröre tepki gösterildi
Kumluca Belediyesi Günay Sahil Tesisleri önünde toplanan yaklaşık 200 araçlık konvoy, Ahmet Aliağa Bulvarı, 50. Yıl Caddesi, Adnan Menderes Bulvarı, Gödene Caddesi'nden geçti.Konvoya, yol kenarında ve binalarda bulunan vatandaşlarda da alkışlar ve ellerindeki bayraklarla destek verdi.  Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

Terör saldırısı Kocaeli'de protesto edildi
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Kocaeli'de protesto edildi.  İzmit Cumhuriyet Parkı ve Merkez Bankası önünde toplanan 2 grup çeşitli sloganlar attı, İstiklal Marşı okudu.

İstanbul'da da teröre tepki vardı
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, İstanbul'da protesto edildi. Türkiye Gençlik Birliği'nin (TGB) çağrısı üzerine Kadıköy Boğa Meydanı'nda toplanan bir grup, ellerinde Türk bayraklarıyla bir süre "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Hepimiz Mehmet'iz, PKK'ya yeteriz", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" şeklinde slogan attı. Gruptakiler daha sonra slogan atarak Kadıköy Rıhtım Caddesi üzerinden Selimiye Kışlası'na doğru yürüyüşe geçti. Ellerinde, geçmişte yaşanan terör saldırılarında şehit olan bazı askerlerin fotoğraflarını taşıyan gruba, çevredeki vatandaşlar da zaman zaman alkış ve sloganlarla destek verdi. Sosyal medya üzerinden organize olan bazı vatandaşlar da teröre tepki için Silivri Atatürk Meydanı'nda toplandı. İstiklal Marşı okuyan ve şehitler için saygı duruşunda bulunan gruptakiler, terör örgütü aleyhine sloganlar attı.


Kaldırımda yürüyen polisin acı ölümü şok etti

Şanlırurfa'da otomobillerin çarpışması sonucu kaldırımda yürüyen polis hayatını kaybetti.

Tübitak'ın kabul etmediği proje ABD'de ödül aldı

Yengeç ve karides kabuklarından geliştirdikleri 'yaraları daha hızlı iyileştiren' nanolif projesi ile TÜBİTAK 'ta değerlendirilmeye bile alınmayan iki liseli, ABD'deki yarışmada dünya birincisi oldu.

Taksiciler indi bindi tarifesine böyle isyan etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin taksilerin kısa- uzun mesafe tartışmasına son vererek indi-bindi ücretinin 8 lira 75 kuruş olduğunu açıklamıştı. Taksiciler tepkisini Atatürk Havalimanı'nda protesto ederek gösterdi.