Ana Sayfa | TÜRKİYE

İstanbul'da 3 ayrı noktada yangın çıktı

yangın

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda çıkan yangınlara müdahale ediliyor

Alınan bilgiye göre, Pendik Kurtköy Mecidiye Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı. Durumun ihbar edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.Aynı zamanda Sultanbeyli Uzundere mevkisi ile Tuzla Piyade Okulu'nun bitişiğindeki ormanlık alanlarda da yangın çıktı. Bölgeye Anadolu yakasındaki ilçelerin yanı sıra Şişli ve Beyoğlu itfaiye ekipleri de takviye olarak gönderildi.Yangın söndürme çalışmalarına helikopterler de havadan destek veriyor.

SULTANBEYLİ'DE KORKUTAN YANGIN
Sultanbeyli'de saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangını devam ediyor. Yanan bölgenin üzerinde yüksek gerilim tellerinin bulunması büyük tehlike oluşturuyor.Sultanbeyli ile Pendik arasında kalan Kurnaköy Mahallesi Uzundere Mevkii'nde bulunan ormanlık alanda saat 17.00 sıralarında yangın çıktı. Ufak çapta otların tutuşmasıyla başlayan yangın ormanlık alana sirayet etti. Dumanı gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına karadan müdahale etti. Vatandaşlar da alevleri ellerine aldıkları çalılarla söndürmeye çalıştı.
Orman İşletmesi'ne ait helikopterler de havadan alevlere müdahale etti. Bu arada, ormanlık alanda bulunan yüksek gerilim hattı da büyük tehlike oluşturdu. Müdahale sırasında yüksek gerilim hattı telleri ıslandığı için tellerin kopma riski olduğunu söyleyen polis ekipleri vatandaşları yangının olduğu bölgeden uzaklaşması için uyardı.

“2 SOFRALIK YERKEN BİR ANDA BÜYÜDÜ"
Yangını gören bir kadın, “Hafif tutuştu. Orayı gözlerken bayağı bir aldı. Yangın büyürken 3-4 tane çocuk ormandan çıktı. 2 sofralık yerken, bir anda aldı büyüdü. Ne olduğu belli değil. Buranın ikinci yanması. Burada sürekli orman yangını oluyor" dedi.
Sabiha Gökçen Havalimanı'na 7 kilometre uzaklıkta olan ormanlık alanda çıkan yangının kontrol altına alınması için karadan ve havadan müdahale devam ediyor.

TUZLA PİYADE OKULU'NDA 15 GÜN ARADAN SONRA İKİNCİ YANGIN
Tuzla Piyade Okulu'nun bulunduğu ağaçlık alanda 15 gün aradan sonra ikinci kez yangın çıktı. Alevlere havadan söndürme helikopterleri müdahale ediyor.
Aynı bölgede 25 Ağustos'ta da yangın çıkmış, çevreye yayılan yoğun duman ve alevlerin yaklaşması nedeniyle D-100 Karayolu'nun Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatılmıştı.

Şırnak'ta şehit olan uzman çavuşla ilgili üzücü detay

Dün Şırnak'ta şehit olan Uzman Çavuş Efe Apaydın'ın 1 yıl önce çatışmada gazi olduğu açıklandı

Ünlü ismi dilenirken görenler şok oldu

Ahsen TV muhabiri Bülent Yapraklıoğlu sosyal deney için dilendi

23 Nisan kutlamalarında helyum gazlı balonlar patladı 5 kişi yaralandı

Batman'da 23 Nisan kutlamalarında patlayan helyum gazlı balonlar 5 kişinin yaralanmasına sebep oldu