Ana Sayfa | TÜRKİYE

Abdullah Gül, terörle mücadele konusunda önemli bir çağrıda bulundu

Abdullah Gül

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörle mücadele kapsamında önemli bir açıklama yaptı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti MKYK üyesi Salih Kapusuz'un vefat eden annesi Hatice Kapusuz'un Develi ilçesindeki cenaze törenine katıldıktan sonra Erciyes Dağı'ndaki Büyükşehir Belediyesine ait Kardanadam Tesisleri'nde bir süre dinlendi.Burada gazetecilerin terör olayları ve AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile ilgili düşünceleri sorulan Gül, "Terörle mücadelenin bu kadar sıkıntılı, milletin gece gündüz aklının fikrinin güvenlik meselelerinde olduğu bir zamanda benim burada siyaset konuşacak halim yok" yanıtını verdi.

Ülkenin terör gündemiyle karşı karşıya olduğunu aktaran Gül, şunları kaydetti:"Bir zamanlar geride kaldığını düşündüğümüz tekrar bugün Türkiye'nin birinci gündem maddesi. Türkiye'nin güvenliğini, halkın birliğini, beraberliğini, Türkiye'nin barışını, milletin huzurunu çok büyük tehdit etmeye başladı. Çok sayıda şehidimiz var. Her şehit haberini aldıkça hepimizin içine ateş düşmekte şüphesiz ki. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Millet olarak tabii ki onlara çok büyük şükran borcumuz var, ailelerine aynı şekilde büyük şükran borcumuz var. Şehitlerimizin ailelerinin hepsinin milletimize emanet olduğunu unutmamak gerekir. Her köyde her mahallede her şehirdeki şehit ailelerine en saygın, en şerefli vatandaşlarımız olarak, her türlü hürmeti göstermemiz gerekir."

"Ülkeyi yönetenler bunun hep bilincindedirler"
Gül, terörle mücadelede birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekerek, "Terörle mücadelede birlik beraberlik çok önemli. Bunun için Türkiye'nin iç huzurunun temin edilmesi, çeşitli siyasi farklılıkları muhakkak bir kenara bırakıp söylemi değiştirmek, kullanılan ifadeleri değiştirmek ve herkesin enerjisini Türkiye için toparlayabilmek lazım. Eminim ki şu anda memleketi, devleti, ülkeyi yönetenler, bunun hep bilincindedirler. Ayrıca siyasetin önemli aktörlerinin hepsinin de bu bilincin içerisinde olması gerekir" diye konuştu.

Birlik beraberlikle terörün üstesinden gelineceğini dile getiren Gül, şunları söyledi:"Terörle mücadelede en önemli şey, bütün vatandaşların kardeşliğini pekiştirmektir. Bazen iyi niyetli olarak, bilmeden, büyük bir vatanseverlik, milliyetçilik duygusu içerisinde, bilmeden teröristlerin işine gelici işler yapılabilir. Bundan muhakkak kaçınmak lazım."

"Türkiye'ye tahmin edilmeyecek zarar verir"
Medya kuruluşlarına yapılan saldırıları çok yanlış bulduğunu da dile getiren Gül, "Gazetelere, medyaya fikri ne olursa olsun herhangi bir şiddet, herhangi bir böyle baskınlar falan bunlar Türkiye'ye tahmin edilmeyecek zarar verir" dedi.

Nişanlısının bana tecavüz etti dediği genç pompalı tüfekle intihar etti

Adana'da kendisine tecavüz ettiğini ileri sürüp şikayetçi olduğu nişanlısı pompalı tüfek ile intihara kalkıştı. Anne baba ve kardeşler M.K.'yi odasında ölü buldu

Şansal Büyüka meslektaşının yaşadığını gülerek anlatınca tepki çekti

Başakşehir- Rizespor maçında saldırıya uğrayan gazeteci Selman Kutlu'yla dalga geçen Şansal Büyüka tepki topladı

Kanser tedavisi gören Sıla'nın isteği herkesi duygulandırdı

Antalya'da yaşayan 10 yaşındaki Sıla 1 yıldır İstanbul'da kanser tedavisi görüyordu. Sıla'nın arkadaşlarını görme isteği üzerine hastaneden izin alan aile okula varınca duygu dolu anlar yaşadı