Ana Sayfa | TÜRKİYE

Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak ile birlikte 3 kişi serbest

polis

Gece yarısı tweet atan Fuat Avni, bu sabah 2013'teki askeri lise sınavlarında usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Kayseri'de operasyon başlatılacağını ve gözaltılar olacağını yazmıştı. Fuat Avni Kayseri'deki operasyon ile ilgili Yarın ki kumpasın merkezi Kayseri. Algı operasyonlarını yurt sathına yaysalar da gündemi değiştiremiyorlar. Kontrolü ele almak için attıkları her adım Yezid ve avanelerini biraz daha kontrolden uzaklaştırıyor. Yargılanacaklar. demişti.

Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak serbest bırakıldı. Kayseri’de sabah saatlerinde paralel yapı iddialarına yönelik operasyon düzenlendi. Kayseri'deki operasyon kapsamında, faaliyetlerini Kayseri'de sürdüren Boydak-holding-Boydak Holding ve Melikşah Üniversitesi yöneticilerinin bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan isimler arasında Boydak Holding CEO'su Mehmud Boydak'ın da olduğu bilgisi gelmişti. Kayseri’de düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak’la birlikte 3 kişi adli kontrol şartıyla savcılıktan serbest bırakılırken, 4 kişi  tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

 

Boydak'ın gözaltına alınmasına TÜSİAD'dan sert tepki gelmişti. TÜSİAD dün konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Memduh Boydak’ın bu sabah gözaltına alındığı haberi karşısında Yönetim Kurulumuz derin bir üzüntü ve kaygı duymaktadır. Memduh Boydak iş dünyasının itibarlı, saygın ve değerli bir mensubudur, Memduh Boydak’ı, hakkındaki soruşturmadan aklanarak, bir an önce aramızda görmeyi umut ediyoruz. Bu üzücü olay vesilesiyle, iş dünyasını ağır ithamlarla sürekli tedirgin eden kasvetli atmosfere dikkat çekmek ve bu gidişin son bulması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz" ifadesi kullanılmıştı.

 

Gece yarısı tweet atan Fuat Avni, bu sabah 2013'teki askeri lise sınavlarında usulsüzlük yapıldığı iddiası ile Kayseri'de operasyon başlatılacağını ve gözaltılar olacağını yazmıştı. Fuat Avni Kayseri'deki operasyon ile ilgili ''Yarın ki kumpasın merkezi Kayseri. Algı operasyonlarını yurt sathına yaysalar da gündemi değiştiremiyorlar. Kontrolü ele almak için attıkları her adım Yezid ve avanelerini biraz daha kontrolden uzaklaştırıyor. Yargılanacaklar.'' demişti.

 

1957 yılında Kayseri’de temelleri atılan Boydak Holding, bugün mobilyadan, tekstile, kimyadan pazarlamaya, demir-çelikten lojistiğe, enerjiden bilişime kadar birçok alandaki faaliyetlerini sürdürüyor. Sami Boydak ve Mustafa Boydak'ın kurduğu Boydak Holding'in CEO'su Memduh Boydak'tır. 41 şirkete sahip Boydak Holding, 8 ayrı sektörde faaliyet göstermektedir. Boydak Holding çatısı altında, Türkiye’nin en önemli markaları arasında yer alan  İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak & Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor. Holding bünyesindeki şirketlerden 8'i Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alıyor. Boydak Holding, bugün aralarında Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Mısır, Almanya, İspanya, İtalya ve ABD’nin de bulunduğu 140 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 2014 yılında yüzde 5,7 büyüme artışıyla 6.5 Milyar TL ciro gerçekleştiren Boydak Holding, 2015 yılı için ise ciro hedefini yaklaşık 7,2 Milyar TL olarak belirlemiştir.

 

BOYDAK HOLDİNG'E AİT FİRMALAR

Mobilya sektörü: Boytaş, Merkez Çelik, İstikbal, Mondi, Bellona, Deco, İstikbal Mutfak

Enerji sektörü: Boydak Enerji, Muradiye Elektrik Üretim

Kablo/Tel: Hes, Erciyes Çelik Halat - Tel

Demir-Çelik: Boyçelik, Serko

Tekstil: Boyteks/Kayseri, Boyteks/Bursa

Kimya: Form Sünger

Pazarlama: Boypaş, Boydak Dış Ticaret, Bebaş, İspaş

Lojistik: Boytrans

Teknik Servis: Boyser

Yurtdışı İştirakler: Alfa Mobel, Sunset,

Havacılık: Boydak Havacılık

Finans: Bizim Menkul Değerler


Diyarbakır Belediyesi'nden kadınlar için özel uygulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmaya başlandı. Artık kadınlar duraklarda değil istedikleri yerlerde inebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'u tekrar böyle yaşadı

CNR Kitap Fuarı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gazisinin standını inceleyerek, sanal gerçeklik gözlüğüyle o güne tekrar gitti.

Müşteri akınına uğrayan Tostçu Erol artık online randevu usulüyle çalışacak

Gaziantep'te yaptığı tostlarla sosyal medyada ünlenen "Tostçu Erol" , dükkanın önünde uzun kuyruklar oluştuğu için online bir sistem üzerinden randevu alarak çalışacağını duyurdu.