Ana Sayfa | TÜRKİYE

CHP'li Deniz Baykal'dan Kurban Bayramı mesajı

Deniz Baykal

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Bayramlar hepimizin peşin hükümleri kafamızdaki husumetleri, düşmanlıkları, nefreti, kini anlayışsızlıkları sorgulamak için fırsat olmalıdır” dedi

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bayram namazını her bayram olduğu gibi memleketi Antalya'da Tekeli Mehmet Paşa Camisi'nde kıldı. Cami çıkışı vatandaşlarla bayramlaşan Baykal, gazetecilere de açıklamada bulundu.

Milletin bayramını en içten dilekleriyle kutladığını belirten Baykal, “Nice bayramları milletçe yaşamamızı diliyorum. Elbette böyle bir anda ilk görevimiz birbirimizin bayramını kutlamaktır. Uzun bir süreden beri artık ortaya çıkıyor ki, bayramlar bizim için bir kutlama değil bir sorgulama vesilesi olmalıdır. Bayramların ne anlama geldiğinin gerçek manasını düşünmeli, anlamalı, kavramalıyız. İlk bunu yapmalıyız. Kurban Bayramı’nın anlamını düşünecek olursak önce kendimizi sorgulamamız lazım. Bayramlar hepimizin peşin hükümleri kafamızdaki husumetleri düşmanlıkları nefreti kini anlayışsızlıkları sorgulamak için fırsat olmalıdır. Buna bütün İslam dünyasının ihtiyacı var, ne yazık ki bizim de ihtiyacımız var. Bizim milletimizin de buna şiddetle ihtiyacı var. Bayramlar gerçekten fedakarlığı, sevgiyi, sadakati, dayanışmayı, insan yaşamın değerini önemini kavramamız için bir vesile olmalıdır. Buna çok ihtiyacımız var. Umarım bu bayramda bu duygular içinde kendimizi sorgulamayı ihmal etmeyiz” diye konuştu.

“KRİTİK DÖNEMDEYİZ”
Baykal, “Birliğimizi, ilişkilerimizi yeniden düşünürüz. Kendimizi benliğimizi aşmayı bir büyük bütünlüğün bir parçası olma şuuruna, bilincine erişmeyi başarırız. Bunları diliyorum. Kritik bir dönemdeyiz. Büyük acılar çektik, büyük fedakarlıklar yaşadık. Artık bunlara son vermenin tekrar huzur ve barış kardeşlik içinde, beraberce yaşama yolunu ve yöntemini bulmanın zamanıdır. İnşallah bu kritik günleri en kısa zamanda aşmayı başarırız. Bütün milletimize bu duygular içinde bundan sonra gerçek bayramları kutlamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Baykal, bayram namazının ardından yine bir bayram sabahı klasiğini de yerine getirdi. Yanındakilerle Antalya’nın meşhur serpme böreğinin yapıldığı Avcuoğlu Börek Salonu’na geçen Baykal, bu kez börek açmadı, börek ustalarının bayramını kutladı.


Irak'ın kuzeyindeki 5 terör hedefi vuruldu

TSK tarafından bölücü terör örgütüne ait Irak'ın kuzeyindeki beş hedef hava harekatıyla imha edildi

Bylock kullandığı tespit edilen 15 eski polis tutuklandı

Aydın'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında 15 eski polis memuru tutuklandı

Burası üniversite karşıt görüşlü öğrenciler birbirlerine girdi

Kocaeli Üniversitesi'nde Hocalı katliamında ölenleri anmak için bir araya gelen öğrenciler ile karşıt görüşlü öğrenciler sopalı kavgaya girişti. Polisler 47 öğrenciyi gözaltına aldı.