Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şırnak'ta PKK güvenlik güçlerine saldırdı, 2 şehit

şehit

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine düzenlenen iki ayrı saldırıda 2 askerin şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine düzenlenen iki ayrı saldırıda 2 askerin şehit olduğu, 8 asker ve bir geçici köy korucusunun yaralandığı bildirildi. Saldırının ardından hava destekli düzenlenen operasyonda ise 34 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca, Şırnak Beytüşşebap'ta güvenlik güçlerine dün saat 23.00'te ve bugün saat 05.40'ta iki saldırı düzenlendiği kaydedildi.Açıklamada, "Her iki saldırıda da teröristlerce açılan ilk ateş esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri geçici köy korucusu olmak üzere dokuz kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmışlardır. Yaralı personelin tedavilerine Şırnak Asker Hastanesinde devam edilmektedir" ifadesi kullanıldı.Saldırıya maruz kalan birlikler tarafından derhal karşılık verilerek, teröristlere önemli ölçüde zayiat verdirildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bilahare insansız hava aracı, hava kuvvetleri ve helikopterler desteğinde uzman personelden oluşan birliklerimiz tarafından yapılan koordineli operasyonlar sonucunda, şu ana kadar toplam 34 terörist silah ve malzemeleri ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, etkisiz hale getirilen terörist sayısında artış olacağı değerlendirilmektedir.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza ve geçici köy korucumuza acil şifalar temenni ediyoruz."

"7 terörist etkisiz hale getirildi"
Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bingöl-Elazığ karayolunu kesen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda, 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, 4 kaleşnikof piyade tüfeği, 1 keskin nişancı tüfeği, 3 el bombası, 1 RPG-7 roketatar ve çok sayıda muhtelif mühimmat ele geçirildi.Ağrı bölgesinde icra edilen hava destekli operasyonda da, bölücü terör örgütü mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi. 4 kaleşnikof piyade tüfeği ve 1 büyük telsiz ele geçirildi.Hakkari'de bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist silah ve teçhizatı ile birlikte güvenlik güçlerine teslim oldu. Yüksekova ilçesinde ise bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan saldırıda, Dağlıca köyündeki bazı evlerde maddi hasar oluştu.

Şehitlerin babaevinde yas var
Saldırıda şehit olan uzman çavuş Mehmet Ali Bozkurt ile jandarma uzman çavuş Ali Çakar'ın baba ocağına ateş düştü.
Şehit uzman çavuş Bozkurt'un Adıyaman'ın Kahta ilçesi Menderes Mahallesi 9009 sokaktaki 5'i erkek 9 çocuklu Bozkurt ailesinden babaHacı Bozkurt'a acı haberi Kaymakam Ahmet Gazi Kaya ve diğer yetkililer verdi.Bozkurt'un şehit olduğunu duyan yakınları fenalık geçirdi. Rahatsızlanan aile fertleri, hazır bekletilen ambulanslarla Kahta Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.Şehit Mehmet Ali Bozkurt'un 2 yıldan beri uzman çavuş olarak görev yaptığı ve bir kardeşinin de askerde olduğu öğrenildi.Saldırıda şehit düşen 23 yaşındaki jandarma uzman çavuş Ali Çakar'ın Adana'nın Saimbeyli ilçesinde yaşayan ailesine askeri yetkililerce bildirildi.Yetkililer, haberi alan Çakar'ın ailesi ve yakınlarını teselli etmeye çalıştı. Fenalaşanlara ise sağlık ekiplerince müdahale edildi.Seyyar tatlıcı olduğu öğrenilen baba Bayram Çakar'ın evine Türk bayrağı asıldı.

Türkiye'nin en mutlu insanları bakın hangi ilde yaşıyor

Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kentler arasında ilk sırada Sinop yer aldı

Son dakika Van'da korkutan deprem

Kandilli Rasathanesinden yapılan açıklamaya göre Van'ın Gevaş ilçesinde 3,4 şiddetinde deprem oldu

17 yaşındaki lise öğrencisinin acı sonu

Samsun'da meydana gelen olayda 17 yaşındaki lise öğrencisinin 11. kattan düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi