Ana Sayfa | TÜRKİYE

Bayramın 3. gününde otoyollardaki yoğunluk sürüyor

yol durumu

Kurban Bayramı'nın 3. gününde tatilciler memleketlerine dönmeye başlarken otoyollarda uzun kuyruklar oluştu

Dönüş yolculuğuna başlayan tatilciler, TEM otoyolunun Sakarya kesiminde yoğunluk oluşturdu.Araç yoğunluğunun olduğu ancak herhangi bir tıkanma veya yığılmanın yaşanmadığı otoyolun Arifiye-Sapanca mevkisinde ulaşım akıcı şekilde sağlanıyor.Yolda denetimlerini sürdüren trafik ve karayolları ekipleri, sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarıyor. Yoğunluğun gece saatlerinde ve yarın artması bekleniyor.

Çanakkale
Ege ve Akdeniz bölgelerinden gelip, Çanakkale Boğazı'nı kullanarak Trakya ve İstanbul yönüne giden tatilciler de kent merkezi ve Çanakkale Feribot İskelesi'nde yoğunluğa neden oldu. Kurban Bayramı tatilinin bitmesine 2 gün kalmasına rağmen, pazartesi günü okulların açılacak olmasını da dikkate alarak bugünden dönüşe geçen ve Çanakkale Feribot İskelesi'ni tercih eden tatilciler, zaman zaman yoğunluğa yol açtı.  Tatilcilerin araçları, Demircioğlu Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı'nda trafik polislerinin koordinasyonunda bekletilerek, kontrollü şekilde feribot iskelesine yönlendiriliyor.Tatilcilerin mağdur olmaması için Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir ve Gelibolu Lapseki hatlarında 10 feribot, tarifedeki saatleri göz önünde bulundurmadan seferlerini sürdürüyor.

Bolu ve Düzce mevkilerinde yoğunluk başladı
Kurban Bayramı tatilinden dönenler, TEM otoyolunun Düzce kesiminde yoğunluk oluşturdu.Kurban Bayramı tatili için memleketlerine giden tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor.TEM otoyolunun Düzce Gümüşova rampaları mevkisinde meydana gelen hasarlı kazalar nedeniyle trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.Ankara yönünde ise ulaşım normal seyrediyor. Otoyoldaki yoğunluk nedeniyle bazı tatilciler de D-100 karayolunu tercih ediyor.Trafik ekipleri, güzergahlarda kontrollerini aralıksız sürdürüyor. Yoğunluğun gece saatlerinde ve yarın daha da artması bekleniyor.

İstanbul Otogarı'nda yoğunluk
Otogarın çıkış gişelerine yakın bölgede yoğunluk olduğunu ve yasak park yapıldığını gören bazı sürücüler, bu duruma tepki gösterdi.Trafiğin, otogarın giriş bölümünde çok yoğun olduğunu belirten otobüs kaptanı Kemal Sarı, "Yaklaşık yarım saattir otogardayız. Bazı yolcular sabredemeyip araçtan indi. Beklemek yerine ofis bölümüne yürüdüler'' dedi.Manisa'dan İstanbul'a yolcu taşıyan sürücü Doğan Cesur ise "Buraya geldikten sonra beklemek çok kötü. Yetkililer yoğunluğa karşı önlem almalı" ifadelerini kullandı.Otobüslerden inen yolcuları almak için yolun gidiş istikametinde bazı taksilerin kuyruk oluşturduğu gözlendi.

TEM otoyolunun Kocaeli kesimi
Kurban Bayramı'nın 3. gününde yola çıkan tatilciler, TEM otoyolunun Kocaeli kesiminde yoğunluk oluşturdu.TEM otoyolunun İstanbul istikameti Bekirdere rampası, Gültepe ve Hereke tünel girişleri ile Dilovası mevkisinde ulaşım zaman zaman aksadı. D-100 karayolunun İstanbul istikametinde de yer yer trafik sıkışıklığı yaşandı. Otoyol ve karayolunda Ankara-İstanbul istikametinde her 10 kilometrede bir bulunan ekipler, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.

Topçular iskelesinde araç kuyrukları
Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler, Yalova'daki Topçular İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluşturmaya başladı.Kurban Bayramı tatilinin sonuna yaklaşılırken, bugünden dönüşe geçen tatilcilerin kullandığı araçlar, Topçular Feribot İskelesi'nde yoğunluğa neden oldu. Öğleden sonra hızla artmaya başlayan araç trafiği, iskeledeki istif alanını tamamen doldurdu, gişeler önünde uzun kuyrukları meydana geldi. Topçular Feribot İskelesi'ndeki yoğunluk yüzünden, Yalova-Kocaeli karayolunda da zaman zaman trafik durma noktasına geliyor.İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) yetkililerinden alınan bilgiye göre, Eskihisar-Topçular hattında 12 olan feribot sayısı, bayram tatili nedeniyle 17'ye çıkarılırken, yarın ise 18'i bulacak.

Van'da terör saldırısı 1 güvenlik korucusu hayatını kaybetti

Van'da PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği saldırıda 1 güvenlik korucusu şehit olurken 3 güvenlik korucusu da yaralandı

4 askeri şehit eden terörist turizm cennetinde yakalandı

Mardin'de geçtiğimiz yıl düzenlenen terör saldırısında 4 asker şehit olmuştu. Saldırının faili Çeşme'de yakalandı

Antalya turizmini etkileyecek şok karar

Antalya Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Valiliği, “çevreyi rahatsız edecek şekilde ve açıkta alkol içilmesini” yasakladı