Ana Sayfa | TÜRKİYE

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silvan'da operasyon başlatıldı

Silvan operasyon

Bu sabah sokağa çıkma yasağı ilan edilen Silvan'da özel harekat timleri ve komandoların da katılımıyla operasyon başlatıldı

İlçenin 4 noktasında sürdürülen operasyona 2 helikopter havadan destek verirken, yüksek binalara da keskin nişancıların yerleştirildiği gözlendi. Operasyona bir tankın destek verdiği de görüldü.Özel harekat timleri ve komandoların da katılımıyla gerçekleştirilen helikopter ve tank destekli operasyonda güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor. Örgüt mensuplarının kamufle olmak için mahalle aralarına çarşaf ve branda astığı, çöp konteynerleri ile barikat kurduğu ve yollara hendek kazdığı gözlendi.

ÇATIŞMA ÇIKTI, OKUL ÇATISINA ROKET İSABET ETTİ
İlçede tansiyon yüksek. Operasyon sürüyor. DHA'nın son haberine göre öğleden sonra Silvan'ın Konak, Mescit ve Tekel mahallelerinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerine ateş açması üzerine çatışma çıktı. Mescit Mahallesi'nde teröristlerin attığı roketatar mermilerinden biri Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun çatısına isabet etti. Olaylar nedeniyle eğitim yapılmayan okulun çatısındaki yangını itfaiye ekibi söndürdü.Çatışmalar sırasında ölen PKK'lılar olduğu, bazı kişilerin de yaralandığı ileri sürülürken, ilçenin giriş çıkışlarında güvenlik güçleri yoğun önlem aldı.

HELİKOPTERLER GÖNDERİLDİ
Öte yandan, ilçedeki operasyonlar nedeniyle bölgeye Diyarbakır'dan çok sayıda taarruz tipi helikopter de gönderildi.

AA: 17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Anadolu Ajansı ise sabah saatlerinde geçtiği haber 17 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildiği duyurmuştu.Operasyon sırasında, teröristlerce güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu bazı polis araçlarına kurşun isabet ettiği görüldü.Terör saldırılarından bazı iş yerlerinin zarar gördüğü dikkati çekti. Güvenlik güçleri, barikatları aşarak, belirlenen hedeflere yönelik operasyonunu devam ediyor.

DÜN 2 ASKER ŞEHİT EDİLMİŞTİ
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde kaymakamlık bugün saat 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlçede sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri duyuldu.Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dün sabah saatlerinde evlerinden çıkıp birliklerine gitmek icin otomobile bindikleri sırada astsubay Tolga Topçuoğlu, uzman çavuş Sinan Uçan, PKK'lı teröristlerin otomatik silahlı saldırısında şehit oldu. Askerleri şehit eden teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri operasyon başlattı. Silvan Kaymakamlığı operasyonların sürdüğü ilçede bugün saat 06.00'dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Yasak kararı camiler ve polis araçlarından yapılan anonslarla halka duyuruldu.Güvenlik güçlerinin teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonların sürdüğü ilçenin bir çok yerinden sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri yükseldi. İlçede operasyonlar devam ediyor.

TSK açıkladı Irak'ın Zap bölgesine hava harekatı düzenlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Irak'ın Zap bölgesine düzenlediği hava harekatıyla 70 teröristi öldürdü

Mahrem imam operasyonu büyüyor Hedef 7 bin

Başsavcılıkça yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında emniyetteki mahrem imam operasyonunda şimdiye kadar bin 13 kişi gözaltına alınırken hedefin 7 bin olduğu belirtildi

Hakkari'de operasyon devam ediyor 19 terörist öldürüldü

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik süren operasyon kapsamında 19 terörist etkisiz hale getirildi