Ana Sayfa | TÜRKİYE

Üç bakan patlama yerinde inceleme yaptı

Ankara

Başkent'te meydana gelen patlamanın ardından İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olay yerine gitti

İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Ankara'da ki patlama alanına gerek incelemelerde bulundu. Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik saldırıya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin, "Henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz, görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken" dedi.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin konuştu. Bu kadar vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısının son derece üzüntü verdiğini belirten Çelik, "Bu terör saldırısını gerçekleştiren her kimse lanetliyoruz. Teşkilatlarımıza programlarla ilgili gereken düzenlemelerin yapılması talimatını verdik. Bu saldırı son derece vahşi ve katliama yönelik bir eylemdir.Seçim öncesi böyle bir saldırının gerçekleşmesi son derece provokatif bir eylemdir. Saldırıya ilişkin incelemeler sürüyor, henüz canlı bomba olup olmadığını doğrulayamıyoruz. Görgü tanıkları canlı bomba olarak ifade etti ama bunu söylemek için henüz erken. Önemli olan yaralı vatandaşlarımızın sağlıklarına kavuşmasını ve paniğin sona ermesini sağlamak. Olay, Başbakanımız başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde detaylı olarak masaya yatırılacak" ifadelerini kullandı.   Olay yerine gelen İçişleri Bakanı Selami Altınok, Adalet Bakanı Kenan İpek ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

BAKAN IŞIK: ANKARA'DA MEYDANA GELEN TERÖRİST SALDIRIYI LANETLİYORUM
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ankara'da meydana gelen saldırıyı lanetlediğini bildirdi. Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Ankara'da meydana gelen terörist saldırıyı lanetliyorum" ifadesini kullanarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.Öte yandan, Bakan Işık'ın, Kocaeli'deki kütüphaneli 60 otobüsün hizmete alınmasıyla partiye yeni katılanlara yönelik AK Parti Körfez İlçe Başkanlığında düzenlenecek tören programlarının iptal edildiği bildirildi.
     
BABACAN: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM   
Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara milletvekili adayı Ali Babacan, "Ankara'da meydana gelen vahşi terör eyleminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

"ESKİ ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK: NE YAPARLARSA YAPSINLAR DEVLETİMİZİN GÜCÜ, KUVVETİ..."
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışanlar maalesef masum birçok insanın hayatını kaybetmesine ve çok sayıda insanın yaralanmasına neden oldu. Ne yaparlarsa yapsınlar devletimizin gücü, kuvveti ve takatiyle bunların üstesinden geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.Çelik, Şanlıurfa'daki seçim çalışmaları kapsamında bir restoranda muhtarlarla bir araya geldi. Burada Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, patlamanın üzüntü verici olduğunu söyledi.Söz konusu olayla bazı karanlık ellerin yine Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalıştığını ama bunu asla başaramayacaklarını vurgulayan Çelik, terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANI İSMET YILMAZ:  TERÖRÜN KAZANMA ŞANSI HİÇ YOK
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmet Yılmaz, Ankara'daki patlamayla ilgili, "Terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiç bir zamanda olmayacaktır" dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ise, "Alçakça, kahpece, kalleşçe bir saldırı. Bu saldırıyla da görüyoruz ki bu bir Kürt-Türkmen savaşı değildir" dedi.
        

Yurt geneli hava durumu 28 Nisan 2017

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre bugün yurt genelinde az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak

1 aydır devam eden operasyonda terör örgütüne ağır darbe

24 Mart ve 24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen operasyonlar sonucunda 174 terörist etkisiz hale getirildi

Müjdat Gezen kundakçıya öyle bir şey yaptı ki

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül'ün tahliye olmasının ardından Müjdat Gezen flaş bir adım attı