Ana Sayfa | TÜRKİYE

Patlamada hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor

Ankara'daki patlama

Ankara'da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor

Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlerin cenazeleri toprağa veriliyor.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tarsus Şubesi üyesi 53 yaşındaki Metin Peşmen  için Tarsus Cem ve Kültür Evi bahçesinde tören düzenlendi. Evli ve 3 çocuk babası Peşmen'in cenazesi, konuşmaların ve cenaze namazının ardından Tarsus Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.HDP Tarsus İlçe Teşkilatı üyesi Leyla Çiçek'in (23) naaşı da Mithatpaşa Mahallesi'ndeki evine getirildi. Üzerine gelinlik konulan Çiçek'in tabutu, kadınlar tarafından taşınarak Tarsus Şehir Mezarlığı'na götürüldü. Çiçek'in cenazesi namaz sonrasında toprağa verildi.
Necla Duran'ın (27) cenazesi ise Hatay'ın Defne ilçesine bağlı Aşağıokçular Mahallesi'ndeki evine getirildi. Anne Münire Duran, üzerine örtülen kızının tabutunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı.Cenaze, araca konulurken evin önünde toplanan grup, Duran'a ait fotoğrafların yer aldığı pankartlarla, slogan atarak Harbiye Caddesi'nden Aşağıokçular Mezarlığı'na kadar yürüdü. Namazın ardından Duran'ın cenazesi, gözyaşları arasında defnedildi.Cenaze törenine HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Hala ve yeğeninin cenazeleri yan yana defnedildi
Üniversite öğrencisi Sidar ile halası Nurgül Çevik'in cenazeleri ise yakınları tarafından Suruç Devlet Hastanesi morgundan alınarak Küçüksergen Mahallesi'ne getirildi.Ankara'da eğitim gören üniversite öğrencisi Çevik'in tabutuna gelinlik bırakıldı. Hala ve yeğeninin cenazeleri, namazın ardından Küçüksergen Mezarlığı'nda yan yana defnedildi.Ailesi tarafından Ankara Adli Tıp Kurumundan alınan 25 yaşındaki Ramazan Tunç'un cenazesi de sabah saatlerinde Van'dan konvoy eşliğinde Bahçesaray ilçesine getirildi. İlçeye bağlı Cevizlibelen köyü girişinde ailesi ve yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılanan Tunç'un cenazesi, Cevizlibelen Camisi'nde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Eski Eğitim-Sen Trabzon Şubesi Sekreteri olan 41 yaşındaki Gökmen Dalmaç'ın cenazesi ise yakınları tarafından karayoluyla Ankara'dan Trabzon'a getirildi. Dilmaç'ın cenazesi, İskenderpaşa Camisi'nde kılınan namazın ardından Bostancı aile mezarlığına defnedildi.


Başkentteki feci kaza 5 kişinin sonu oldu

Başkentte meydana gelen trafik kazasında beton mikseriyle otomobil çarpıştı. Kaza sonucunda 5 kişi hayatını kaybederken 1 kişi yaralandı

Şanlıurfa'da gerginlik polise kafa atan Suriyelilere linç girişimi

Şanlıurfa'da kimliklerini göstermeyen Suriye uyruklu bir kişinin polise kafa atması üzerine vatandaşlar ayaklandı

Talihsiz kaza 3 yaşındaki çocuk kaynar süt kazanının içine düştü

Aydın'da bir evin bahçesinde süt kaynatan annenin 3 yaşındaki çocuğu kazanın içine düştü