Ana Sayfa | TÜRKİYE

Patlamada yaşamını yitiren 20 yaşındaki Elif toprağa verildi

Elif Kanlıoğlu

Ankara'daki terör saldırısında yaşamını yitiren 20 yaşındaki Elif Kanlıoğlu, Artvin’in Arhavi İlçesi’nde toprağa verildi

Ankara’da Gar Kavşağı’nda düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirenlerden Elif Kanlıoğlu’un cenazesi, Aydın’da oturan ailesi tarafından memleketleri Artvin’in Arhavi İlçesi’ne getirildi. Kanlıoğlu için ilçe merkezinde düzenlenen cenaze törenine annesi Öznur, babası Ümit ve ağabeyi Emre Kanlıoğlu ile yakınları, arkadaşları, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve çok sayıda kişi katıldı. Törene HDP üzerinde, ’Katiller kaybedecek barış kazanacak’ yazılı çelenk gönderdi.

BU ÜLKE KANA DOYMUYOR
Cenaze töreninde kızının kırmızı karanfillerle dolu tabutuna sarılan anne Öznur Kanlıoğlu uzun süre gözyaşı döktü, ağabey Emre ise annesine sarılarak teskin etmeye çalıştı. Taziyeleri kabul eden Emek Partisi (EMEP) Aydın il yöneticisi Ümit Kanlıoğlu ise, patlamada hayatını kaybeden kızının Ankara’ya barış için gittiğini anlattı. Baba Kanlıoğlu, "Bu ülke kana doymuyor. Yeter artık" diyerek feryat ederken şunları söyledi:"Bu ölenlerin ayıbı değil, öldürenlerin ayıbıdır. Bu ülke kana doymuyor. Barış istemeyenler çocuklara bile acımıyor. Bugün canımız yandı, yarın kimin canı yanacak belli değil. Kimsenin canı yanmasın. Benim kızım barış olsun, kimse ölmesin diye oradaydı. Benim kızın Laz’dı. Onun yanında Kürtler öldü, Çerkezler öldü, Türkler öldü, çocuklar ve barış isteyen insanlar öldü. Yeter, artık yeter diyoruz. Ses artık duyulsun. Sesi duyan duysun, duymayan cezasını bulsun."Mersin Üniversitesi Yabancı Diller 2’inci sınıf öğrencisi Elif Kanlıoğlu’nun cenazesi Arhavi Merkez Yeni Camii’nde öğleleyin kılınan cenaze namazı ardından Yemişlik Mahallesi’nde toprağa verildi. Kanlıoğlu’nun tabutuna acılı anne Öznur Kanlıoğlu da omuz verdi.


Ali Kitapçı ile avukat Uygar Coşkun'un cenazeleri, Ankara'da toprağa verildi
Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Ankara Şube Sekreteri Ali Kitapçı ile avukat Uygar Coşkun'un cenazeleri başkentte defnedildi.  Kitapçı için Karşıyaka Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Namazın ardından Kitapçı için helallik istendi ve dua edildi. Sevenleri, Kitapçı'nın BTS flamasının konulduğu, siyah örtüyle sarılı tabutuna karanfil bıraktı.  BTS yönetimi, caminin avlusuna üzerinde patlamada hayatını kaybeden üyelerin fotoğraflarının bulunduğu, "Demokrasi ve barış mücadelesinde yitirdiğimiz şehitlerimiz, unutmayacağız" yazılı pankart astı.  Kitapçı'nın cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.Avukat Coşkun için de Batıkent'teki cemevinde tören düzenlendi. Törene Coşkun'un ailesi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı. Tabutuna avukat cübbesi örtülen Coşkun'un naaşı, törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Okulun yanına pimi çekilmiş bomba bıraktılar

Aydın'ın Nazilli ilçesindeki bir okul yanına bırakılan pimi çekilmiş bomba panik yarattı

Mayına basan askerler tedavi ediliyor

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 4 asker mayına bastıkları için yaralanarak tedavi altına alındı

Dev operasyon devam ediyor 22 terörist ölü ele geçirildi

Tunceli'de farklı bölgelerde devam eden terör operasyonunda 22 terörist ölü ele geçirildi