Ana Sayfa | TÜRKİYE

'Ankara faillerinin kimlikleri yüzde 90 oranında aydınlatıldı'

Numan Kurtulmuş

Başbakan Yardımcısı Numan Kurulmuş, Ankara'da meydana gelen patlamaya ilişkin faillerin büyük olasılıkla kimliklerinin belirlendiğini açıkladı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurulmuş gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ankara faillerinin kimliklerinin yüzde 90 oranında aydınlatıldığını açıklayan Kurtulmuş, düşürülen hava aracı ile ilgili de konuştu.

O konuşmadan satır başları şöyle;Büyük bir kısmı gerçek çıkmıyor. Çok sayıda canlı bomba yelekleri yakalandı. Son derece iyi örgütlenmiş bir terör çetesiyle karşı karşıyayız. Bombalar ve insanlar başka kanallar ile bir araya geliyorlar. Tüm teferruatı ile araştırdığımızı bilmenizi istiyorum. Nasıl Kılıçdaroğlu'nu endişeye sevk ediyorsa bizi de sevk ediyor. Hata kasıt ne varsa hepsi ortaya çıkarılacak.Malesef düğnyanın en iyi korunan yerlerinin bile uçurulabildiğini gördük. Bu tür saldırılar nasıl olursa olsun son derece örgütlü sadece bombayı patlatanla kalmayan saldırılardır.Sadece üzerine bombayı koyan değil birçok insanın çevrenin olduğunu biliyoruz.Faillerin kimlikleri yüzde 90 derecesinde netleşti.

YAYIN YASAĞI
Çok ağır bir tablo. Tarifi imkansız bir acı. Bu tablonun içinde kusura bakmayın tabiki ne oldu bitti diye konuşacağız ama olay daha ortayaken resmi kurumlarda bile henüz bir şey yokkehn bazı kesimleri birbirinden uzaklaştırmaya çalışmaları herhalde çok ciddi şekilde kabul edilebilecek bir şey değpil. Herkesin hassas olması lazım.Terör örgütünün yapmak istediği şu sadece 100 kişinin hayatına değil 78 milyonun arasına nasıl husumet koyarız. Zihinleri en azından birbirinden ayırırız diye düşünüyorlar. Hepimiz daha fazla birleşmeliyiz. Sözü söylemek ve tahminler üzerinden kamuoyunu etkilemek kolaydır. Herkesin sözlerine dikkat ederek olayın mahiyetibni ortaya koyması önemlidir.

GÖÇMEN KONUSU
Uluslar arası sistemin göçmen politikası çökmülştür. Sadece göçmenlerin geçişine maruz kalan ülkeri değil tüm dünyayı etkiliyor.

DÜŞÜRÜLEN UÇAK
Şuanda bizim elimizde olan bilgi kamoyunun bildiğidir. Angajman kurallarına uymayanlar önce uyarılır sonrada düşürülür. Milliyeti tespit edilmemiş bir hava aracı düşürülmüştür. TSK olayın aydınlatılmasıyla ilgili gerekli açıklamayı yapacaktır.


İnsan kaçakçılarının dağda terk ettiği göçmen donan ayak parmaklarını kaybetti

Türkiye'ye İran üzerinden insan kaçakçılığı yapan kişilerce giriş yapman ve Ağrı Dağı'nda bırakılan Pakistanlı genç, 35 saat boyunca yürümesi sonucunda parmaklarının donmasına ve kesilmesine sebep oldu.

Valilik önünde şehadet getirip boynunu kesti

Kütahya Valiliği'ne gelen işsiz olduğunu açıklayan İbrahim Toy, polisler tarafından mesai bittiği için binaya alınmayınca cebinden çıkardığı usturayla boynunu kesti.

Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.