Ana Sayfa | TÜRKİYE

Şehit polisin ağabeyinden yürek yakan veda

şehit ağabeyi

Diyarbakır'da IŞİD'e karşı başlatılan operasyonda şehit düşen polis memuru Gökhan Çakıcı'nın cenazesi memleketi Çorum'a gönderildi

Diyarbakır'da IŞİD'li teröristlere yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube polisi 22 yaşındaki Gökhan Çakıcı'nın acı haberi Çorum'daki ailesine bildirildi. Acı haberle yakınları gözyaşlarına boğuldu.Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçesi'nde IŞİD'li teröristlerin kullandığı bir eve bu sabaha karşı düzenlenen operasyonda şehit olan iki polisten Gökhan Çakıcı'nın acı haberi, Çorum kent merkezindeki Akkent Mahallesi'nde oturan ailesine verildi. Bekar olan 2 yıllık polis memuru Gökhan Çakıcı'nın Çorum Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan babası Ergin Çakıcı, oğlunun şehit haberini işyerinde aldı. İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri de anne Nurgül Çakıcı'ya da oğlunun şehit olduğunu söyledi. Acı haber üzerine şehit Çakıcı'nın TOKİ Konutları'ndaki babasının evine Türk bayrakları asılırken, fenalaşan aile fertleri için de evinin önünde ambulans bekletildi.Şehit Çakıcı'nın kendisi gibi özel harekat polisi olan ve Tunceli'de görev yapan ağabeyi Ersin Çakıcı'nın eşinin doğum yapması üzerine izinli olarak Çorum'da bulunduğu, babasının evinde acı haberi aldığı belirtildi. Şehit babası Ergin Çakıcı da evinin önünde taziyeleri kabul etti.

POLİS AĞABEY ŞEHİT KARDEŞİNİN TABUTUNUN YANINDAN AYRILMADI
Şehit polis memuru Gökhan Çakıcı, memleketi Çorum'da son yolculuğuna uğrulandı. Çakıcı'nın cenazesi uçakla Amasya'nın Merzifon Havalimanı'na, oradan da karayolu ile memleketi Çorum'un Dodurga İlçesi'ne getirildi. Şehit Gökhan Çakıcı'nın cenazesi ilk olarak helallik alınmak üzere ilçedeki evlerine götürüldü.Yakınlarından helallik alınması ardından dua edildi. Şehit babası Ergin Çakıcı ve anne Nurgül Çakıcı fenalık geçirdi. Acılı anne ve babaya sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin ağabeyi 26 yaşındaki Ersin Çakıcı helallik alınması ardından kardeşinin cenazesinin götürüldüğü sırasında cenaze aracına çıkarak kardeşinin tabutuna sarıldı yanından ayrılmadı. Yaklaşık 2 kilometre bu şekilde gitti. Daha sonra cenazeyi taşıyan araç, törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Şehit polisin cenazesi araçtan indirilerek tören alanına getirildi. Buradaki cenaze törenine Çorum Valisi Ahmet Kara ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri şehidin ailesi ve yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.Şehit annesi, babası ve ağabeyi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne Nurgül Çakıcı oğlunun tabutunun yanında, "Gökhan'ım yavrum beni bırakıp gitme yavrum. Beni bırakıp nerelere gidiyorsun yavrum. Sen bana hiç dayanamazdın yavrum" diyerek gözyaşı döktü. Ağabey Ersin Çakıcı, annesini sakinleştirmeye çalışarak ağlamamasını istedi. Bunun üzerine diğer oğluna sarılan şehit annesi, "Dik duruyorum yavrum. Arkanızdayım. Kalleşçe yaptılar. Kalleşçe olmasa böyle bir şey yapamazlardı. Mertçe gelemezler. Erkekçe yanınıza gelemezler. Erkekçe çıksınlar karşınıza. Ama gelemezler yavrum" diyerek ağlamaya devam etti.Şehit Gökhan Çakıcı için ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz sonrasında şehidin cenazesini özel harekat polisleri omuzlarda taşıdı. Şehidin cenazesi daha sonra Dodurga İlçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Antalya'da bir otele yapılan baskında ele geçirilenler şok etti

Antalya'nın Alanya İlçesi'ndeki bir otele yapılan baskın sonucunda 6 bin 985 şişe içki ele geçirildi

Fatih'te operasyon, binlerce şişe kaçak alkol ele geçirildi

İstanbul Fatih'te bir iş hanına yönelik düzenlenen operasyon sonucunda 3 bin şişe kaçak içki ele geçirildi

Mangal kömürü yaşlı çiftin sonu oldu

Mersin'de meydana gelen olayda yaşlı çift, mangal kömüründen çıkan zehirli gaz nedeniyle hayatını kaybetti