Ana Sayfa | TÜRKİYE

Konya'da IŞİD üyesi kadın yapılan operasyon sonucu tutuklandı

IŞİD üyesi

Konya terör örgütü IŞİD'e yönelik 33 adrese yapılan baskında 1 IŞİD üyesi tutuklandı

Konya’da terör örgütü IŞİD’e yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 2’si kadın 33 şüpheliden 3’ü polisteki sorgularının ardından serbest bırakılırken, 30’u adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 13’ü savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest kaldı. Mahkemeye sevk edilen 17 kişiden 1’i tutuklandı. Diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 10 kişiye adli kontrol kararı verildi.Konya ve Çumra İlçesi’nde daha önceden belirlenen IŞİD militanlarının kaldığı 33 eve yaklaşık 200 polisle yapılan baskında, 2’si kadın olmak üzere 33 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin, IŞİD’e 16 genç militan kazandırıp Suriye’ye gönderdikleri ve gönderilen militanlardan 4’ünün oradaki çatışmalarda öldüğü iddia edilmişti. Şüphelilerin ayrıca ‘din dersi’ adı altında gençlere ‘cihadı’ anlattıkları da öne sürülmüştü.


Diyarbakır Belediyesi'nden kadınlar için özel uygulama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmaya başlandı. Artık kadınlar duraklarda değil istedikleri yerlerde inebilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz'u tekrar böyle yaşadı

CNR Kitap Fuarı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gazisinin standını inceleyerek, sanal gerçeklik gözlüğüyle o güne tekrar gitti.

Müşteri akınına uğrayan Tostçu Erol artık online randevu usulüyle çalışacak

Gaziantep'te yaptığı tostlarla sosyal medyada ünlenen "Tostçu Erol" , dükkanın önünde uzun kuyruklar oluştuğu için online bir sistem üzerinden randevu alarak çalışacağını duyurdu.