Ana Sayfa | TÜRKİYE

HDP avukatları Silvan'daki müdahale hakkında suç duyurusunda bulundu

Figen Yüksekdağ

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde aralarında Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu gruba yapılan müdahalenin ardından HDP avukatları suç duyurusunda bulundu

HDP avukatları, Silvan’da parti Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da arasında bulunduğu gruba yönelik sert müdahaleye ilişkin, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan Kaymakamı Murat Kütük ile Silvan Emniyet Müdürü, Silvan Jandarma Komutanı vekimliği tespit edilemeyen diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı’na iletilen suç duyurusu dilekçesinde, Yüksekdağ’ın yasama dokunulmazlığı olmasına rağmen Silvan’da güvenlik güçlerince darp edildiği,hakarete uğradığı ve canına kast edildiği belirtildi.

Dilekçede, saldırılardan sorumlu tutulan devlet yetkilileri hakkında“Kasten öldürmeye teşebbüs”, “Kasten yaralama”, “Tehdit” ve “Hakaret”suçlarından işlem yapılması istendi.


Flaş 3. Havalimanı şantiyesinde kavga çıktı yaralılar var

İstanbul'daki 3. Havalimanı şantiyesinde farklı iki grup arasında çıkan kavga sonucunda 11 kişi yaralandı

Fırat Çakıroğlu davasında neler yaşandı

Ege Üniversitesinde bıçaklanarak öldürülen Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne ilişkin davanın görülmesine devam edildi

Çocuklara hediye olarak gönderdiği çantanın içinden bomba çıktı

Afyon'da yaşanan olayda arabasını tamir için bırakan şahıs tamirciye içinde oyuncakların olduğu bir çanta verdi. Çantanın içinden çıkan el bombası paniğe neden oldu