Ana Sayfa | TÜRKİYE

HDP avukatları Silvan'daki müdahale hakkında suç duyurusunda bulundu

Figen Yüksekdağ

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde aralarında Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu gruba yapılan müdahalenin ardından HDP avukatları suç duyurusunda bulundu

HDP avukatları, Silvan’da parti Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da arasında bulunduğu gruba yönelik sert müdahaleye ilişkin, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan Kaymakamı Murat Kütük ile Silvan Emniyet Müdürü, Silvan Jandarma Komutanı vekimliği tespit edilemeyen diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı’na iletilen suç duyurusu dilekçesinde, Yüksekdağ’ın yasama dokunulmazlığı olmasına rağmen Silvan’da güvenlik güçlerince darp edildiği,hakarete uğradığı ve canına kast edildiği belirtildi.

Dilekçede, saldırılardan sorumlu tutulan devlet yetkilileri hakkında“Kasten öldürmeye teşebbüs”, “Kasten yaralama”, “Tehdit” ve “Hakaret”suçlarından işlem yapılması istendi.


Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist oğlu ile birlikte yakalandı

Yılbaşı gecesi Reina'ya saldıran terörist Abdulkadir Masharipov İstanbul Esenyurt'ta düzenlenen bir operasyonda oğlu ile birlikte yakalandı.

Göçük altında kalan işçi ölümden böyle kurtarıldı

Çanakkale'de meydana gelen kazada alt yapı çalışması sırasında göçük altına kalan işçi yaralı olarak kurtarıldı

Diyarbakır Valiliğinden saldırıya ilişkin son açıklama

Diyarbakır Valiliği, ilde yaşanan terör saldırısının ardından açıklama yaptı