Ana Sayfa | TÜRKİYE

Başbakan Ahmet Davutoğlu, YAŞ üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret etti

ahmet davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyarette bulundu

Başbakan Davutoğlu, Anıtkabir'e gelişinde Aslanlı Yol'un başında komutanlar tarafından karşılandı. Daha sonra YAŞ üyeleri Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Başbakan Davutoğlu, üzerinde "YAŞ üyeleri" yazılı kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bıraktı.Davutoğlu'nun, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Davutoğlu başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Başbakan Davutoğlu, deftere şunları yazdı:"Yüksek Askeri Şura çalışmaları vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında tüm gazi ve şehitlerimizi hürmetle minnetle yad ediyoruz.  Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi evrensel standartlara yükseltmek, ülkemizi her alanda tayin edici bir konuma getirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye'nin dirlik ve düzeni için demokratik sistemimizi her geçen gün  daha çok güçlendiriyor, istiklal ruhuna sadık kalarak Türkiye'nin istiklal davasını hakkıyla temsil etmeye çalışıyoruz. Milli iradeyi her türlü vesayet odağına karşı korumak için bütün dikkatimizle titizleniyor, devletimizin gücünü ve ülkemizin imkanlarını vatandaşlarımızın tamamına yansıtmak için gayret gösteriyoruz. Şükürler olsun ki bugün büyük, müstakil ve özgür Türkiye idealimize sahip çıkarak devletimize, milletimize yönelen bütün tehditleri bertaraf edecek kudretteyiz.

Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine odaklanmış olarak inanıyoruz ki; ülkemiz 2023 yılına ulaştığımızda dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olacaktır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de ülkemizin ve bölgemizin güvenliği ile barışın güvencesi olmaya devam edecektir.

Bu şuurla gerçekleştirdiğimiz 2015 yılı kış dönemi Yüksek Askeri Şura çalışmalarımızın ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz."Başbakan Davutoğlu, daha sonra Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Anıtkabir Komutanlığı makamına geçti. Burada bir süre Anıtkabir Komutanlığı yetkilileriyle görüşen Davutoğlu, ardından 2015 Kış Dönemi Yüksek Askeri Şura toplantısına katılmak üzere Genelkurmay Karargahı'na hareket etti.     

17 yaşındaki lise öğrencisinin acı sonu

Samsun'da meydana gelen olayda 17 yaşındaki lise öğrencisinin 11. kattan düşerek hayatını kaybettiği öğrenildi

TÜSİAD Başkanından 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü öncesinde TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik mesaj yayınladı

Valilik açıkladı 31 alan özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre bazı alanlarda özel güvenlik bölge uygulaması başlatıldı