Ana Sayfa | TÜRKİYE

Süleyman Demirel'in şapkası 2 bin TL'ye satıldı

demirel'in şapkası

KKTC’ye bir çok ülkeden gelen 54 özel eşya ülke tarihinde ilk kez yapılan müzayedede satıldı

Eserlerin büyük bölümü 500 lira taban fiyattan açık artırmaya sunuldu. Başkent Lefkoşa’daki Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi çocuk onkoloji bölümünün geliştirilmesi amacıyla önceki akşam yapılan müzayedede en yüksek fiyat, orijinal Atatürk fotoğrafına verildi. Fotoğrafı, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 10 bin liraya satın aldı.

TOST TABLOSU
En yüksek fiyat verilen ikinci eser ise, yine Atatürk konulu bir tablo oldu. Tost ekmeğinden tablolar yaparak dikkatleri çeken İngiliz sanatçı Lennie Payne’nin, tost ekmeği ve hamurdan yaptığı Atatürk tablosu, 7 bin liraya alıcı buldu. Üçüncü en yüksek fiyat, Galatasaray’ın gönderdiği Arda Turan imzalı formaya verildi. Arda’nın forması 6 bin 500 liraya satılırken, Alex de Sousa’nın 10 numaralı Fenerbahçe forması ise, 6 bin 300 liradan alıcı buldu.

DENKTAŞ’IN GÖMLEĞİ
Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Derneği’nin düzenlediği müzayede dünyanın birçok ülkesinden 5 yılda toplanan eserler satıldı. Müzayedede siyasilerin eşyaları da yarıştı. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in imzalı şapkası, KKTC’nin merhum kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın imzalı gömleği, KKTC’nin eski ve yeni cumhurbaşkanları Mustafa Akıncı’nın kravatı, Derviş Eroğlu’nun imzalı replika forması ve Mehmet Ali Talat’ın imzalı gözlüğü görücüye çıktı. Demirel’in şapkası 2000, Denktaş’ın gömleği 1100, Akıncı’nın kravatı 1000 ve Eroğlu’nun forması 600 liradan satıldı. KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın gözlüğüne ise, müzayedede alıcı çıkmadı.4 saat süren müzayedede 83 bin 400 lira toplandı. Müzayedede erkek yardımseverlerin ilgi gösterdiği eserlerden biri de Ukrayna Voleybol Milli Takımı’nın oyuncusu Olena Turkula’nın topu oldu. 250 liradan satışa sunulan top, 350 liradan alıcı buldu.

BUNLAR ELDE KALDI
* KKTC 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat imzalı gözlükler.* Sanatçı Volkan Konak’ın kendi adına dikilmiş gömleği.* Valencia takımı imzalı forma.* Ankaraspor takımı imzalı forma.* İngiliz futbolcu Darren Bent imzalı ayakkabılar.

ALICI BULANLAR VE FİYATLARI

Müzayedede ünlülerin imzaladığı dikkat çeken eserler ve alıcı buldukları fiyatlar şöyle:

* Atatürk fotoğrafı: 10.000

* Atatürk tablosu: 7.000

* Arda Turan imzalı forma: 6.500

* Alex De Sousa imzalı forma: 6.200

* Türkiye Milli Takımı imzalı Emre Belözoğlu forması: 4.500

* Real Madrid tamı imzalı forma: 4.200

* Fenerbahçe takım imzalı forma: 3.200
* Alen Shearer imzalı İngiltere milli takımı forması: 3.000

* Niang imzalı Fenerbahçe forması: 2.500

* THY sponsorluğunda Manchester United takım imzalı forma: 2.500

* Mc Laren Mercedes Formula 1 takımı pilotlarından Jenson Button Lewis Hamilton imzalı forma: 2.200

* Formula 1 pilotları Fernando Alanso ve Felipe Massa imzalı şapkalar: 2100

* İngiliz Tottenham takım imzalı forma: 2.000

* 9. Cumhurbaşkanı Demirel’in imzalı şapkası: 2.000

* İngiliz tenisçi Greg Rudetski imzalı raket: 1.300

* Modacı Hüseyin Çağlayan imzalı elbise tasarımı: 1.200

* Türkiye Milli Takımı Colin Kazım imzalı forma:1.200

* KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın imzalı gömleği: 1.100

* 4 kez F1 dünya şampiyonu olan Sebastian Vettel imzalı şapka: 1.100


Bu ilde iş var ama çalışacak kişi yok

İşsizlik oranının en düşük olduğu Karaman'da 6 bin yeni istihdam alanı oluşturulacak. Çalışacak işin çok olduğu ancak yeterli kapasiteye ulaşamadıklarını söyleyen Karaman Organize Sanayi Bölgesi Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan il dışından gelen işçilerin istenilen performansta olmamasından yakınıyor.

Galatasaray taraftarı meşale yaktı metro kapatıldı

Bu akşam sahasında Beşiktaş ile mücadele edecek olan Galatasaray takımının taraftarının metroda meşale yakması sonucunda metro kapandı

Ünlü doktor Ömer Coşkun yaşamını yitirdi

Yaptığı bitkisel karışımlarla ekranların tartışılan ismi olan Doktor Ömer Coşkun, dün gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti