Ana Sayfa | TÜRKİYE

Diyarbakır 'da AKP binasına bombalı saldırı

akp binası

Diyarbakır'da AKP binasına yapılan ses bombalı saldırı yapıldı. Can ve mal kaybının olmadığı olay, paiğe neden oldu.

AKP Diyarbakır İl Teşkilatı’na bu akşam ses bombalı saldırı yapıldı. Can ve mal kaybının olmadığı olay, çevrede paniğe neden oldu.Alınan bilgiye bu akşam saat 18.00 sıralarında Huzurevleri semtinde bulunan AKP Diyarbakır İl Örgütü’ne ses bombası atıldı. Bina önündeki güvenlik noktasında patlayan bombadan sonra yüzleri maskeli bir grup, ellerindeki hava fişeklerini de bu noktaya attı. Can ve mal kaybının olmadığı olay çevrede paniğe neden oldu.AKP İl Başkanı Muhammed Akar, olaya tepki göstererek, "Saldırıya uğramadığımız gün kalmadı. Artık son bulsun istiyoruz Bu akşamki saldırıda çok şükür ki can kaybı veya yaralanma olayı yok" dedi. 


İnsan kaçakçılarının dağda terk ettiği göçmen donan ayak parmaklarını kaybetti

Türkiye'ye İran üzerinden insan kaçakçılığı yapan kişilerce giriş yapman ve Ağrı Dağı'nda bırakılan Pakistanlı genç, 35 saat boyunca yürümesi sonucunda parmaklarının donmasına ve kesilmesine sebep oldu.

Valilik önünde şehadet getirip boynunu kesti

Kütahya Valiliği'ne gelen işsiz olduğunu açıklayan İbrahim Toy, polisler tarafından mesai bittiği için binaya alınmayınca cebinden çıkardığı usturayla boynunu kesti.

Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.