Ana Sayfa | TÜRKİYE

Kuşadası'nda 1 çocuğun daha cesedine ulaşıldı

kuşadası

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, kurtarılan sığınmacıların kaybolduğunu bildirdiği bir çocuğun daha cesedine ulaşıldığı, böylece ölenlerin sayısının 12'ye yükseldiği belirtildi

Açıklamada, Özdere Ahmetbeyli güneyinde Afgan uyruklu 2 göçmenin denizden kurtarıldığı, kurtarılan göçmenlerin botta 15 kişi olduklarını beyan etmeleri üzerine, 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik helikopterinin derhal olay mahalline sevk edildiği kaydedildi.İlk etapta 3'ü erkek, 4'ü kadın 7 göçmenin sağ olarak kurtarıldığı, 5 göçmenin ise cansız bedeninin denizden alındığının ifade edildiği açıklamada, daha sonra 6 göçmenin daha cesedine ulaşıldığı bildirildi.Boğulan göçmenlerin 5'i erkek, 3'ü kadın, 3'ünün de çocuk olduğunun belirtildiği açıklamada, "Kurtarılan göçmenlerin yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle ifadelerinin alınmasında sıkıntılar yaşandığından toplam göçmen sayısı öğrenilememiştir. Kayıp olabileceği değerlendirilen göçmenlerin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetine devam edilmiş, saat 16.40'ta bir erkek çocuğa ait cansız beden tespit edilerek denizden alınmıştır. Arama kurtarma çalışmalarına halen devam edilmektedir" denildi.Kuşadası'nda sabah saatlerinde içinde 20 göçmenin bulunduğu bot alabora olmuş, ilk etapta 11 kişi ölmüş 7 kişi de sağ olarak kurtarılmıştı.


İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapanacak

Bu akşam Kadıköy'de oynanacak olan Fenerbahçe-Krasnodar maçı için saat 16.00'dan sonra bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Patentini aldı lise mezunu su israfına karşı bu keşfe imza attı

Ordu'da yaşayan lise mezunu 19 yaşındaki genç, su israfını önlemek için bir icata adını yazdırdı

Yoğun bakımda skandal dans edip halay çektiler

Antalya'nın Kepez ilçesindeki özel bir hastanenin hasta bakıcıları 4 yıl önce çekilen görüntülere göre yoğun bakımda halay çekip göbek attılar. Bu durumdan sonra hastane yönetimi personellerin işlerine son verdi.