Ana Sayfa | TÜRKİYE

Iğdır'da terör operasyonu, 4 kişi tutuklandı

terör operasyonu

Iğdır'da, terör örgütü üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan kişilerden 4'ü tutuklandı

Iğdır Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nın koordinasyonunda, 20 Aralık'ta yapılan operasyonda gözaltına alınan 15 zanlıdan son 4'ü de adliyeye sevk edildi.Savcılık sorgularının ardından nöbetçi hakim karşısına çıkarılan Kemal Y, Ayhan T, Osman K. ve Mehmet K, "terör örgütü üyesi olmak" ve "terör örgütüne yardım yataklık etmek" suçlarından tutuklandı.Tutuklanan zanlılardan Kemal Y'nin, "terör örgütü PKK'nın bölgedeki faaliyetlerinde yöneticilik yaptığı" iddia edildi.Iğdır Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı'nın koordinasyonunda, 20 Aralık Pazar günü jandarma ve polis ekiplerinin katılımı, hava unsurlarının da desteğiyle Iğdır kent merkezi ile Hoşhaber ve Halfeli beldelerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Halfeli Belediyesinde çalışan aynı aileden 2 memur ile "terör örgütü PKK'nın bölgedeki faaliyetlerinde yöneticilik yaptıkları" iddia edilen aralarında Hasan S. ve Kemal Y'nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı.Geçtiğimiz günlerde iki grup halinde adliyeye sevk edilen 11 şüpheliden, Halfeli Belediyesinde memur olarak çalışan kadın zanlı A.Ç. savcılıkça serbest bırakılmış, diğer 10 zanlı ise tutuklanmıştı.


İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapanacak

Bu akşam Kadıköy'de oynanacak olan Fenerbahçe-Krasnodar maçı için saat 16.00'dan sonra bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Patentini aldı lise mezunu su israfına karşı bu keşfe imza attı

Ordu'da yaşayan lise mezunu 19 yaşındaki genç, su israfını önlemek için bir icata adını yazdırdı

Yoğun bakımda skandal dans edip halay çektiler

Antalya'nın Kepez ilçesindeki özel bir hastanenin hasta bakıcıları 4 yıl önce çekilen görüntülere göre yoğun bakımda halay çekip göbek attılar. Bu durumdan sonra hastane yönetimi personellerin işlerine son verdi.