Ana Sayfa | TÜRKİYE

Bugün okullar tatil olacak mı

kar yağışı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce Ankara ve İstanbul için şiddetli kar yağışı uyarısı yapıldı. Peki öğleden sonra etkili olacak yağış nedeniyle okullar tatil edilecek mi, detaylar haberimizde

İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli, Samsun hava durumu için korkutan uyarı meteoroloji son tahminleri açıkladı. Kar yağışı bugün öğleden sonra özellikle İstanbul'da bastıracak. Peki öğleden sonra etkisini arttıracak kar yağışı okullar tatil ettirir mi? Öğleden sonra okullar tatil mi sorusunun cevabı için gözler valilik kararlarında.

Batı bölgeler ‘kutup', doğu ise Sibirya soğuğu ile donacak. Sıcaklıklar 15 derece düşecek. İstanbul'un yüksek yerlerinde kar kalınlığı 35 cm'yi bulacak.

SİBİRYA KIŞI KAPIDAN GİRDİ!

Meteorolojİ Genel Müdürlüğü, bugün itibariyle Türkiye'nin batısının kutup soğuklarıyla doğusunun ise Sibirya soğuğuyla mücadele edeceğini bildirdi. Hava sıcaklığı genel olarak 15 derece düşecek, bu sisteme fırtına şeklinde esecek rüzgâr eşlik edecek.

SAMSUN'DA OKULLARA KAR TATİLİ!

SAMSUN'da okullar tatil edildi tatil kararını Samsun Valiliği bazı ilçeler için verdi. Samsun'un Ayvacık İlçesi'nin tamamı, Salıpazarı İlçesi'nde bazı köyler ile Canik İlçesi'nde taşımalı eğitim veren okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

BUGÜN YOĞUN KAR VAR BU İLLER DİKKAT!

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü kar yağışı çok yoğun olarak etkili olacak. İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bolu, Karabük, Kastamonu, Yalova, Balıkesir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Samsun, Eskişehir, Kütahya, Bilecek, Çankırı, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Yozgat, Kayseri, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Niğde, Karaman, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars, Ardahan ve Erzurum illerinde bugün yoğun kar etkili olacak.

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR ÖĞLEDEN SONRA BAŞLIYOR

İSTANBUL için bugün kriitk gün öğleden sonra kar yağışı fena bastıracak. Meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı. Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yoğun olması bekleniyor. Sıcaklık 6 ila 10 derece azalacak.

İSTANBUL hava durumu son raporlarına göre kar yağışı öğleden sonra etkisini arttıracak. Sıcaklık değerleri 15 derece birden düşüyor.

ANKARA HAVA DURUMU KAR BAŞLIYOR!

ANKARA hava durumu meteoroloji açıkladı son tahmin korkuttu. Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığı hissedilir derecede (4-10 derece) azalması bekleniyor.

Uşak'ta vatandaşların tarlasındaki ağaçları keserek gasp ediyorlar

Uşak Kaşbelen köyünde vatandaşların tarlasındaki 8 ağacın kesilerek çalındığı belirtildi

Niğde'de kuş gribi şüphesi Belde karantinaya alındı

100'e yakın tavuğun öldüğü Niğde'de kuş gribi korkuttu

ABD'den dönen Deniz'in 17 yıllık birikimini çalan kız ve annesi suç makinesi çıktı

17 yıl Amerika'da kalan ve kazandıklarıyla İstanbul'a dönen Deniz Kul, 2 çocuk ve bir anne hırsızın kurbanı oldu