Ana Sayfa | TÜRKİYE

İstanbul'da hayat durma noktasına geldi

kar yağışı

İstanbul'da etkili olan şiddetli kar yağışı nedeniyle ulaşım durdu, bir çok sefer iptal edildi

İstanbul'da etkisini artıran kar yağışı ulaşımı da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Mega kentte Şehir Hatları ve İDO olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerini iptal etti. Kenti dünyaya bağlayan uluslararası havalimanları olan Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında ise kar önlemleri en üst seviyeye çıkarılırken Türk Hava Yolları 250'den fazla uçuşunu iptal ettiğini duyurdu.Vapur seferleri saat 14.00 itibariyle normale döndü.

ŞEHİR HATLARI SEFERLERİ DURDU

İstanbul şehir hatları Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin internet sitesinden yapılan açıklamada seferlerin durduğu belirtildi.

Şehir Hatları'ndan şu açıklama yapıldı: "Yoğun tipinin yaşanması ve görüş mesafesinin yer yer sıfıra yakın olması nedeniyle seferlerimiz yapılamamaktadır."

SAAT 14:00'DE SEFERLER NORMALE DÖNDÜ

Şehir Hatları'ndan saat 14:00 itibariyle yapılan açıklamada "Yoğun tipi nedeniyle iptal olan ve aksayan seferlerimiz normale dönmüştür" denildi.

İDO VE BUDO SEFERLERİNİ İPTAL ETTİ

İDO'dan yapılan açıklamada iptal edildiği belirtilen seferler:

07.00 Yenikapı - Bandırma Hızlı Feribot

07.30 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü

08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü

18.30 Bandırma - Yenikapı Hızlı Feribot

BUDO'nun iptal seferleri:

10.45 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya)

08.00 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya)

09.30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Kabataş)

09.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş)

07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş)

İstanbul beyaza büründü 6.resim

İSTANBUL'DA 250'DEN FAZLA UÇUŞ İPTAL

İstanbul'da Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından bugün ve yarın yapılması planlanan 250'den fazla uçuş yoğun kar sebebiyle iptal edildi. Dün çok sayıda uçuşunu iptal eden Türk Hava Yolları (THY), bugün ve yarın yapmayı planladığı seferlerinde de iptaller yaptı. Yapılan açıklamaya göre, iç ve dış hatlarda 218 sefer iptal edildi. İnternet sitesinde yapılan duyuruda, "İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda meteorolojik beklenti sebebiyle, olası kapasite azaltılması doğrultusunda aşağıdaki seferlerimiz iptal edilmiştir." denildi. Pegasus Havayolları da bugün yapmayı planladığı 33 seferini iptal ettiğini duyurdu.Atatürk Havalimanı'nda sefer gerçekleştirecek uçaklar kalkış öncesi buz önleyici sıvı ile yıkanıyor. Apronda çalışan görevliler uçakları, işlemin yapılacağı alana yönlendiriyor. Buz önleyici / çözücü sıvılarla uçağın kanat ve kuyruk kısmı yıkandıktan uçak sonra piste geçiyor. Piste de yoğun şekilde çalışmalar devam ediyor. Apronda kar birikmemesi için kar kürüme araçları sık sık temizlik yapıyor.


Babaları tarafından DAEŞ'e gönderilmek istenilen 2 çocuk operasyonla kurtarıldı

Van'da babalarının DEAŞ’a katılmak üzere gönderildiği 2 çocuk polisin düzenlediği operasyonla kurtarılırken olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

İzmir Jandarma Komutanlığı PKK'nın silah deposunu patlattı

İzmir'de PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 3 ayrı bölgede bir sığınak ve 8 depo bulundu.

HDP Genel Merkezi'ne silahla saldıran Şipal ölü bulundu

HDP'ye silahlı saldıran ve cezaevinde 2 yıl 8 kay kalan Kenan Berkay Şipal arkadaşları tarafından evinde ölü bulundu.