Ana Sayfa | TÜRKİYE

Hasan Karakaya son yolculuğuna uğurlandı

Hasan Karakaya

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya İstanbul'da defnedildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya için ilk tören çalıştığı gazetede düzenlendi.Karakaya'nın naaşı, cenaze nakil aracıyla Yeni Akit gazetesinin Bağcılar'daki binası önüne getirildi.

"Dava adamıydı"

Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, burada yaptığı açıklamada, 28 yıl beraber çalıştıkları Karakaya'nın iş ahlakına yakından tanık olduğunu belirterek, "Dava adamıydı. Mübarek bir yerde ruhunu teslim etti" dedi.  Karakaya'nın oğlu Fatih Karakaya da bir babanın ötesinde koca bir çınarı kaybettiklerini vurgulayarak, "Savunduğu değerler üzerine canını vermeye hazırdı ve bu değerler uğruna canını çok güzel bir yerde verdi. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.

"Acımız çok büyük"

Gazeteci Mustafa Karaalioğlu ise Karakaya ile son yıllarda yakından tanışma fırsatı bulduğunu söyledi. Karaalioğlu, "Bir ağabeyimi kaybettim. Bir meslek büyüğü olarak, örnek alınacak çok şey bıraktı bizlere. Acımız çok büyük" dedi.

"Benim meslekteki ustamdır"

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak da Karakaya'ya Allah'tan rahmet dileyerek, "Bizzat benim meslekteki ustamdır. Kendisinin güzel bir hayat sürdüğüne şahidiz. Vedasına gıpta ettik" ifadesini kullandı.Konuşmaların ardından, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, kendisinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan'a giden heyetin içinde olduğunu belirerek, "Aynı şekilde düşünmeyenler bile onu kişisel olarak tanıdıkları zaman onun bir karıncayı bile incitemeyeceğini bilirlerdi" dedi.Gazeteci Ersoy Dede ise "Gazetesinin uğradığı baskı, bazı gazetecilerin hedef göstermesiyle Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde bile yargılandı. Yine de bulunduğu pozisyondan bir adım geri atmadı" diye konuştu.Gazeteci Abdurrahman Dilipak da Karakaya ile birçok zor döneme beraber şahitlik ettiklerini vurgulayarak, "Dindarlara, inançlı kesime karşı düşmanca tavırlara karşı ömrü boyunca mücadele etti" dedi.

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu da katıldı

Karakaya'nın cenazesi, çalıştığı Yeni Akit gazetesindeki törenin ardından Fatih Camisi'ne getirildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da camiye gelerek, Karakaya'nın ailesine taziyelerini sundu.Erdoğan ve Davutoğlu, cuma namazının ardından Karakaya için kılınan cenaze namazında saf tuttu. Erdoğan ve Davutoğlu, Karakaya'nın tabutuna cenaze aracına kadar omuz verdi.Karakaya'nın cenazesi Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildiFatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karakaya'nın cenazesi, tekbirler eşliğinde Edirnekapı Şehitliği Mezarlığı'na getirildi. Karakaya'nın cenazesi, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un da kabrinin yakınındaki mezarlığa defnedildi. Mezara toprak atanlar arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da yer aldı. Cenazenin defnedilmesinin ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da burada Bakara Suresi'nden bir bölüm okudu.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, Mehmet Akif Ersoy'un kabrini de ziyaret etti.


İşte Nokia 6'nın teknik özellikleri ve fiyatı

Şimdilik sadece Çin'de piyasaya sunulan Nokia 6, 250 bin ön siparişiyle mükemmel bir geri dönüş yaptı. Telefonun özelliklerine karşılık fiyatının bu kadar uygun olması ise ön siparişin neden bu kadar yüksek olduğunu kanıtlıyor.

Keşan'da kömür ocağında göçük 1 kişi hayatını kaybetti

Edirne'nin Keşan ilçesinde kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 kişi öldü.

Antalya Konyaaltı Sahili ikinci kez ihaleye çıkıyor

Konyaaltı Sahili, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci kez ihaleye verilecek.