Ana Sayfa | TÜRKİYE

Vahdet gazetesi yazarı Mehmet Eygi için savcılığa suç duyurusu

Kadin_Cinayetleri_vahdet_gazetesi_mehmet_eygi_suc_duyurusu

Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu, Vahdet gazetesi yazarı Mehmet Eygi'nin yazısı için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu 'nun “Vahdet gazetesi yazarı Mehmet Eygi Bağdat Caddesi olayıyla ilgili: Kadının kıyafetleri tecavüz vakalarını çoğaltıyor” yazısı için savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız platformu, Vahdet gazetesi yazarı Mehmet Eygi'nin yazısı için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

 

10 Soruda Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

Kadın Cinayetleri Neden Arttı?  Toplum ilerliyor, kadınlar buna uyum gösteriyor ve modern haklarını arıyorlar. Türkiye’nin her yerinden ve her kesiminden kadın, çalışmak, eğitim almak, mutlu değilse boşanmak ya da ayrılmak, istemediği bir şeye zorlanmamak, kendi hayatı hakkında karar verebilmek istiyor. Bu kaçınılmaz ve geri çevrilemez bir tarihsel süreçtir, kadınlar mücadele ederek haklarına elbette kavuşacaklar. Ancak kadınların böyle bir bedel ödemesi gerekmiyor, bu kadar çok can kaybının sebebi; erkek egemenliğidir.  Toplumun bu gerçeğini görmek, kadınları anlamak yerine, hak arayışına şiddet ile karşılık veriyor, ayak diriyorlar. Kadınının eşit varlığı ve hakları konusunda güçlü politikalar olmayışı da, şiddete eğilimli erkeklere cesaret kazandırıyor.  Gerçekte çok olumlu ve tüm toplumu iyileştirecek bir gelişme olan kadınların hak arayışı desteklenir, kadınlar güçlendirilir ve erkek şiddetine karşı ile kararlı bir siyasi irade ile mücadele edilirse, kadınlar yaşayacaktır. Tüm Türkiye iyileşecektir. Buna ne kadar ihtiyaç olduğu ve toplumun kadın cinayetlerinin durması yönündeki isteği, Özgecan kardeşimizin acı kaybı ile görülmüştür. Toplum onun nezdinde öldürülen bütün kadınlara sahip çıkmıştır. Her gün haberlerde izlediği kadın cinayeti haberlerini duymak istemediğini, öldürülme şekli nedeniyle vicdanı ayağa kaldıran Özgecan ile ifade etmiştir.  Tüm Türkiye kadın cinayetlerinin durmasını istemektedir. Bu amaçla kurulan platformumuz için de dönüm noktası olan bu imkanı birlikte ele alır, ellerimizi, aklımızı, kalbimizi birleştirir isek kadınların hayatını kurtarabiliriz.  2) Platform'un amacı nedir?  Kadın cinayetlerini durdurmak ve kadınların şiddetten korunmasını sağlamak için çalışır. Başta yaşam hakkı olmak üzere her tür kadın hakkı ihlaline karşı mücadele eder.  3) Platform'un Statüsü nedir?  Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği olarak tüzel kişiliğe sahiptir, derneğin "kamu yayarına dernek" statüsü kazanması için çalışmalar devam etmektedir. Kurucular, öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleri ile çeşitli siyasi partilerden, barolardan, meslek örgütlerinden, sendikalardan, derneklerden, gelen kadınlar ve bağımsız kadınlardır. Türkiye'de kadın cinayetlerinin tüm toplumun bir sorunu olmasından kaynaklı, platform çalışmalarına, mecliste grubu bulunan-bulunmayan tüm partilerden ve birbirinden farklı sivil toplum örgütlerinden, sanatçılardan, gazeteci ve yazarlardan, spor taraftarından, LGBTT örgütlerinden, tüm toplumdan katılım olabilmektedir.  


Yurt genelinde hava durumu nasıl 23 Mart 2017

Meteorolojiden alınan son bilgilere göre yurt genelinde hava durumu bölgelere göre farklılık gösteriyor

İstanbul'un o ilçelerinde 25 Mart Cumartesi günü elektrikler kesilecek

İstanbul'un Avrupa Yakasında bulunan bazı ilçelerinde 25 Mart Cumartesi günü elektrikler kesilecek

Saatler ileri alınacak mı yaz saati uygulaması nedir

Milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen sorulardan birisi de saatlerin ileri alınıp alınmayacağı oldu