Ana Sayfa | TÜRKİYE

Alaçatı Ot Festivali’ne yoğun ilgi

Alaçatı Ot Festivali

İzmir'in Çeşme ilçesinde bu yıl 7.'si düzenlenen Alaçatı Ot Festivali'ne yüz binlerce kişi akın etti

Çeşme, bu yıl 7’ncisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’nin üçüncü günü hafta sonunun da etkisiyle tıka basa doldu. Ülkenin birçok yerinden düzenlenen günübirlik turlarla yüzlerce otobüs kente geldi. Ot Festivali nedeniyle Alaçatı’ya otobandan binlerce araç girişi olurken; caddeler, sokak araları ve Ilıca Alaçatı arasındaki çamlık yol park eden araçlarla doldu taştı. Kendi araçlarıyla ya da tur otobüsleri ile gelen binlerce kişi, Alaçatı sokaklarını sabahın erken saatlerinden itibaren doldurdu. Restoran ve kafelerde boş yer bulmak mümkün olmazken, Alaçatı sokaklarında kurulan stantlarda yiyecek kalmadı.

KORTEJİN BAŞINI O ÇEKTİ

Festivalin en renkli görüntüleri binlerce kişinin katıldığı kortej yürüyüşünde gerçekleşti. Saat 13.00’de Alaçatı Postanesi’nin önünden başlayan kortej yürüyüşünde tam bir izdiham yaşandı. İnsanların yoğun ilgisi nedeniyle kortejin yürüyüşünü tamamlaması saatler aldı. Kortejin en başında yürüyen sakız cinsi koç ilgi çekti.Yöresel kıyafetli kızların renklendirdiği kortej yürüyüşüne; Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Dalgıç, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü de katıldı.Güzel ve keyifli bir gün yaşadıklarını söyleyen Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, "Bu yıl çok büyük katılım var. Yedincisini kutladığımız Ot Festivali’nin bu konuma geleceğini hep ifade etmiştik. Binlerce insan burada. Uzun süredir insanlarımızın yüzü gülmüyordu. İnanıyorum ki dört gün boyunca Çeşme’ye gelmiş bütün vatandaşlarımızın en azından yüzleri gülmeye başladı. Tebessümlerini yüzlerinde gördüğümüzde biz de çok mutlu oluyoruz. Ciddi konuklarımız var. Türkiye’nin dört köşesinden konuklarımız var. Yarın yemek yarışmasıyla festivalimizi bitireceğiz. Dört gün boyunca 100 bin kişi hedeflemiştik" dedi.Festivale gelenler, kurulan stantlardan doğal ürünleri alma, otlarla yapılan yemekleri, börekleri tatma olanağı da buldu.

  


Mehmet Baransu'nun çocuklarının soy isimleri değiştirildi

FETÖ tutuklusu Mehmet Baransu’nun iki çocuğunun “Baransu”olan soy isimleri değiştirildi

8 kiloluk levreğin satış fiyatı şok etti

Karadeniz'in Sinop açıklarında avlanan 8 kiloluk levrek 500 liradan satışa sunuldu

Nusaybin'de terör saldırısı, yaralılar var

Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK'nın tuzakladığı patlayıcı infilak ettirildi. Olay sonucunda 3 kişinin yaralandığı öğrenildi