Ana Sayfa | TÜRKİYE

Firari katil her yerde aranıyor

Atalay Filiz

Günlerdir cinayetten aranan Atalay Filiz'in tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’dan önce iki kişiyi de öldürdüğü öğrenildi

İstanbul’da öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın katilinin, 3 yıl önce Ankara’da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın oğlu Göktuğ Demirarslan ile Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı öldürmekten aranan komşusu Atalay Filiz olduğu belirlendi. Şüphelinin, 3 yıldır kayıp olan Rus sevgilisi Olga Seregina’nın da cinayete kurban gittiği sanılıyor.

İstanbul Tuzla’da cesedi cumartesi günü boş arazide bulunan 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı’nın (40) öldürülmesiyle ilgili yapılan incelemede çarpıcı bulgulara ulaşıldı. Kendisini Furkan Altın olarak tanıtan şüpheli komşunun, sahte kimlik taşıdığı, gerçek kimliğini gizlediği belirlendi. Evinde yapılan parmak izi incelemesinde şüphelinin gerçek adının Atalay Filiz olduğu ve cinayetten arandığı ortaya çıktı. Elde edilen görüntülerle Filiz’in fotoğrafı da eşleşti. Gerçek kimliğine ulaşılan Atalay Filiz, 16 Eylül 2013’te Ankara Eryaman’da Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve Rus sevgilisi Elena Radchikova’yı öldürmekten aranıyordu.İstanbul Kapalıçarşı'da 2,9480 liradan alınan dolar 2,95 liradan, 3,2820 liradan alınan euro ise 3,2840 liradan satılıyor. Önceki kapanışta doların 2,9540 liradan, euro ise 3,2920 liradan satılmıştı.

O DA ASKER ÇOCUĞU

Babası, Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olan ve THY’de pilotluk yaptığı öğrenilen Filiz, babalarının asker olması nedeniyle Demirarslan ile çocukluk arkadaşıydı. ODTÜ’de Biyoloji bölümünde doktora yapan Filiz, değişim programıyla eğitimine Fransa’da devam etti. Bu sürede Göktuğ Demirarslan’la aynı evde kaldılar. Demirarslan’ın Türkiye’ye dönmesinden sonra Aralık 2012’de Fransa’dan Türkiye’ye giriş yapan Filiz’in, çifte cinayeti planlayarak işlediği ortaya çıkmıştı. Çifti 2 hafta takip eden Filiz, Demirarslan ile Rus sevgilisine kaldıkları sitenin girişinde pusu kurmuş ve tüfekle öldürmüştü. 

Filiz’in, sahte kimlikle Yunanistan’a kaçtığı belirlendi. Hakkında Kırmızı Bülten çıkarılan Filiz, 3 yıldır uluslararası düzeyde aranıyordu. Filiz’in 2 yıl kaçtığı, 2014 sonunda ise sahte kimlikle Türkiye’ye döndüğü sanılıyor. Filiz’in bu tarihten itibaren İstanbul’da sahte kimlik kullanarak yaşadığı bu cinayetle ortaya çıktı.

RUS SEVGİLİSİ DE KAYIP

Filiz’in, Rus sevgilisi Olga Seregina da 2013’ten beri kayıp. Seregina’nın, Demirarslan’ın Rus sevgilisi ile arkadaş olduğu belirlenmişti. Türkiye’ye girişi olan ancak çıktığına dair kayda ulaşılamayan Seregina’nın Filiz tarafından öldürüldüğü şüphesi ağırlık kazandı. Seregina’nın da Interpol tarafından sarı bültenle arandığı öğrenilirken Demirarslan Ailesi bilgilendirilmek üzere Emniyet’e çağrıldı.

FATMA ÖĞRETMENİN PARASIYLA KAÇIYOR

CUMA günü çocuğunu okuldan almak için evden çıktıktan sonra kaybolan, giriş kattaki komşunun evinde ayakkabısının teki ve kan izleri tespit edilen Fatma Kayıkçı’nın cesedi ertesi gün bir ağacın altında bulunmuştu. Tek şüpheli aynı apartmanın giriş katında oturan Furkan Altın olarak bilinen Atalay Filiz.

Atalay Filiz’in gerçek kimliğinin ortaya çıkmaması için kendisini sigorta yaptırtmadığı da belirlendi. Filiz’in Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra İstanbul dışına kaçtığı yönünde bilgilere ulaşılması üzerine çalışmalar derinleştirildi.

BAVULLA KAMERADA

Atalay Filiz’in öğretmeni evinden çıktığı sırada öldürdükten sonra tekerlekli bavulla taşıdığı görüntülere de ulaşıldı. Bavul çöp konteynerinde bulundu. Polis, Fatma Kayıkçı’nın çantasındaki 3 bin liranın da yerinde olmadığını, Filiz’in bu parayı kaçmak için kullandığı değerlendirildi.

Bakırköy Halk Pazarında 1 Mayıs önlemleri alındı

Bu yıl Taksim Meydanında 1 Mayıs kutlamaları yasaklandı. Kutlamalar Bakırköy Halk Pazarında gerçekleşecek

Son dakika Taksim'de pankart açıp slogan atan kadınlar gözaltında

Bu sabah, 1 Mayıs kutlamalarının yasaklandığı Taksim'de pankart açıp slogan atan 2 kadın gözaltına alındı

Van sallanmaya devam ediyor bir deprem daha oldu

Van'ın Akçaören Köyü’nde sabaha karşı 4 şiddetinde bir deprem daha oldu