Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türk Kızılayı'ndan Ramazan ayı için 100 bin gıda yardımı

Türk Kızılayı

Türk Kızılayı'nın bu yıl Ramazan ayında 100 bin gıda kolisi dağıtacağı öğrenildi

Afet dönemlerinin dışında da ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, bu yıl ramazan ayında 100 bin gıda kolisi dağıtacak.Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, bu yıl "Bir hilalle başlar ramazan. O hilalle uzanır yardımsever eller" sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında, hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunan Türk Kızılayı, Türkiye genelinde 700'e yakın şubesiyle ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların ihtiyaçlarını ramazan ayında da gidermeye devam edecek.Geçen yıl ramazan ayında birçok kuruluşla iş birliği yaparak, yaklaşık 50 bin adet gıda kolisi dağıtan Türk Kızılayı, bu yıl da gıda kolisi bağışıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Açıklamada,"Kızılay bu yıl 100 bin gıda kolisinin üzerine çıkarak, 500 bin ihtiyaç sahibinin sofrasına ramazan bereketini taşımayı hedefliyor. Migros'un aralarında bulunduğu zincir mağazalar da Türk Kızılayı adına gıda paketleri satışa sunacak. Ayrıca Türk Kızılayı resmi internet sitesinden de gıda paketi bağışları kabul edilecek. Gıda paketlerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek. Kampanyaya katılan zincir mağazalardaki 'Ramazan Paketi Alanları'ndan bağışlamak istediği kadar paketi alan hayırsever, Türk Kızılayı standına yönlendirilecek. Bağışı alan Kızılay görevlisi, paketin üzerine Türk Kızılayı logosunu yapıştıracak ve bağış makbuzuyla müşteriden koliyi teslim alacak. Ayrıca Migros Sanal Market’ten de satın alınan paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Müşteriler, bağışlayacakları ramazan paketi sayısı konusunda sınırlandırılmayacak. Bağışçılar bu paketlerin ihtiyaç sahiplerine ulaşması hakkında bilgilendirilecek." bilgisi verildi.

''Nakdi bağışlar Halkbank tarafından üretilen Kızılay kartlara yüklenecek''

İhtiyaç sahiplerine verilen Kızılay Kart dağıtımının ramazan ayında da devam edeceği, nakdi bağışların Halkbank tarafından üretilen Kızılay Kartlara yükleneceği, detaylı incelemenin ardından kartların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtilerek, Kızılay'ın ülke çapında faaliyet gösteren toplam 13 aşevi ile ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.

Yurt dışında da sosyal yardım çalışmalarını sürdürerek, ramazan yardımlarına şimdiden başlayan Kızılay, Gazze’de savaş mağduru bin 560 aileye gıda kolisi ve hijyen malzemesi yardımı yaptı, yardımlar ramazan süresince de devam edecek.


Maden ocağında akıl almaz kaza 1 işçi öldü

Elazığ'da krom maden ocağında meydana gelen kazada bir kaya parçası işçinin üzerine düştü

81 ilde eş zamanlı operasyon bin 853 kişi gözaltında

FETÖ soruşturması kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde gerçekleştirilen operasyonda bin 853 kişi gözaltına alındı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezine yönelik kundaklama olayıyla ilgili flaş gelişme

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi yakalandı