Ana Sayfa | TÜRKİYE

Seri katili arama çalışmaları İzmir'de yoğunlaştı

Atalay Filiz

Tüm Türkiye'nin günlerdir konuştuğu seri katilin son olarak İzmir'de görüldüğü ihbarı gelmişti

İstanbul'un Tuzla ilçesinde iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü iddia edilen, Ankara'da yaklaşık 3 yıl önce iki kişinin öldürülmesi olayının da faili olarak aranan şüpheli Atalay F'nin İzmir'de olduğu ve Yunanistan'a geçebileceği ihbarı üzerine güvenlik güçleri çalışma başlattı.Buca ilçesindeki bir internet kafe ile marketin güvenlik kameralarında 29 Mayıs'ta Atalay F'ye benzer kişinin görüntülerine ulaşan ekipler, zanlının günübirlik kiralamış olabileceği düşünülen evi bulmak için çalışma yürütüyor.

Güvenlik kamerası görüntüleri inceleniyor

Polis ekiplerinin internet kafeden elde ettiği görüntülerde Atalay F'ye benzediği görülen kişinin yanında biri küçük 3 valiz bulunuyor.

İş yeri sahibinin ifadesine göre, geçen pazar günü internet kafenin 10 numaralı masasında oturan ve yaklaşık 4 saat burada kalan şüpheli, yaptığı telefon görüşmelerinde günübirlik ev kiralamak için pazarlık yaptı.

Ğörüntülerde gözlük kullandığı görülen şüphelinin Atalay F. olup olmadığına yönelik araştırmalar da sürüyor. İzmir'deki emlakçılar ile günlük kiralanan ev sahipleriyle irtibata geçen polis ekipleri, zanlının kaldığı evi belirlemeye çalışıyor. 

Çeşme sahilinde arama çalışmaları yapılıyor

Atalay F'nin yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için insan tacirleriyle de bağlantıya geçmiş olabileceğini değerlendiren ekipler, ayrıca jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle koordineli olarak Çeşme sahilinde de zanlının izini arıyor.

İlçeye giriş çıkışlarda denetimlerini artıran ekipler, sahte pasaport kullanarak yurt dışına çıkma olasılığına karşı Atalay F'nin fotoğrafları Çeşme Gümrüğündeki ilgili birimlere dağıtıldı.

İstanbul'da kiraladığı depoda arama yapıldı

Öte yandan, Atalay F'nin İstanbul Hadımköy'de kiraladığı depoda arama yapıldı. Hadımköy İstanbul Caddesi'ndeki adrese giden Asayiş Şube ve Olay Yeri İnceleme Şube müdürlüklerine bağlı ekipler, deponun bir şirkete ait olduğunu ve Atalay F. tarafından kiralandığını tespit etti.

Depoda arama yapan polisler, burada bulunan ve Atalay F'ye ait olduğu belirlenen kitap, CD ve bisikleti incelenmek üzere emniyete götürdü.

İstanbul Tuzla'da iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü iddia edilen Atalay F'nin, 16 Eylül 2013'te tümgeneral rütbesiyle görev yapan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı tespit edilmişti..

Bylock kullandığı tespit edilen 40 polis tutuklandı

FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haberleşme programı Bylock'u kullandığı tespit edilen 40 polis tutuklandı

Alaaddin Çakıcı Erdoğan'a hakaretten hapis yatacak

Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çaptırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 8 dilde Regaip kandili kutlama mesajı

Nevruz Bayramı'nda 7 dilde kutlama mesajı gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Regaip Kandili için yaptığı paylaşımı Arapça, İngilizce, Kürtçe, Zazaca, Urduca, Farsça ve Azerbaycan Türkçesi dillerinde de yayınladı