Ana Sayfa | TÜRKİYE

Ömerli'deki terör saldırısına vatandaşlar tepki gösterdi

Ömerli saldırı

Mardin'in Ömerli ilçesindeki İlçe Jandarma Komutanlığına yönelik düzenlenen saldırı esnaf tarafından tepkiyle karşılandı

Mardin'in Ömerli ilçesinde esnaf ve vatandaşlar, PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen saldırıya tepki gösterdi.Ömerli-Midyat karayolundaki Ömerli İlçe Jandarma Komutanlığı binası nizamiyesine 23 Haziran'da teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen, bir tır sürücüsünün hayatını kaybettiği, askerlerin de aralarında bulunduğu 16 kişinin yaralandığı saldırının ardından ev ve iş yerleri zarar gören vatandaşlar, onarım çalışmalarını sürdürüyor. 

Patlamanın yaşandığı ilçede oturan esnaf ve vatandaşlar, terör örgütü PKK'ya tepki göstererek, ev ve iş yerlerini Türk bayrakları ile donattı.

"Artık ilçemizde böyle şeylerin yaşanmasını istemiyoruz"

Teröre tepki için iş yerine Türk bayrağı asan Nizmettin Uzunkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İlçe Jandarma Komutanlığına düzenlenen saldırıyı kınadıklarını söyledi.Patlamada birçok esnafın zarar gördüğünü kaydeden Uzunkaya, "Artık ilçemizde böyle şeylerin yaşanmasını istemiyoruz. İnşallah artık bu son olur. Saldırıda yaralanan bazı çocuklar da vardı. Allah onlara acil şifalar versin. Bu saldırıyı kınıyoruz. Terörü lanetlemek için esnaf arkadaşlarımızla beraber iş yerlerimize bayrak astık." ifadelerini kullandı.

"Askerler bizim çocuklarımızdır"

Hayrettin Turgut ise her dinden ve dilden insanı bir arada barındıran bir şehrin, terör olaylarıyla anılmasını istemediklerini vurguladı.

"Biz kardeşçe yaşamak istiyoruz. Batıya gidince de başımız dik bir şekilde gitmek istiyoruz." diyen Turgut, ilçelerindeki saldırıyı insanlık adına kınadıklarını kaydetti.

Teröre tepki gösteren Orhan Ömer de saldırının insanlık dışı olduğunu belirterek, "Bunlar insan değil. Bunlar cani. Allah onların belalarını versin. Askerler bizim çocuklarımızdır. İnsan olan bunu yapmaz. Biz bu kanın durmasını istiyoruz. Bütün Ömerli bayraklarla donatıldı. Herkes kınıyor." şeklinde konuştu.

"Teröre kim destek veriyorsa alçaktır, kalleştir, vatan hainidir"

Vatandaşlardan Hıdır Dağ ise terörü ve teröre destek verenleri kınadıklarını, terör örgütü PKK'yı lanetlediklerini dile getirdi.

Dağ, şöyle devam etti:

"Teröre kim destek veriyorsa alçaktır, kalleştir, vatan hainidir. Devletimizin arkasındayız. Patlama yerine yakındık. Bütün çocuklarımızla patlamanın etkisiyle fırladık. Bebeğimiz de duvara fırladı. Diyecek bir şey bulamıyoruz. Kınıyoruz ve lanetliyoruz. Hepimiz el birliği ile bu terörü bitirmek zorundayız." 


İnsan kaçakçılarının dağda terk ettiği göçmen donan ayak parmaklarını kaybetti

Türkiye'ye İran üzerinden insan kaçakçılığı yapan kişilerce giriş yapman ve Ağrı Dağı'nda bırakılan Pakistanlı genç, 35 saat boyunca yürümesi sonucunda parmaklarının donmasına ve kesilmesine sebep oldu.

Valilik önünde şehadet getirip boynunu kesti

Kütahya Valiliği'ne gelen işsiz olduğunu açıklayan İbrahim Toy, polisler tarafından mesai bittiği için binaya alınmayınca cebinden çıkardığı usturayla boynunu kesti.

Ormanda evli çifti ezen sürücü Erdal Tosun'u örnek gösterince serbest kaldı

Bursa'da orman yangınını izleyen evli çifti ezen sürücü 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasıyla yargılanırken, Erdal Tosun'un öldürüldüğü kaza örnek gösterilince sanık tahliye edildi.