Ana Sayfa | TÜRKİYE

Bayram tatilinin acı bilançosu, 11 kişi boğularak can verdi

cankurtaran

İstanbul, Samsun, Kocaeli, Isparta, Bartın ve Adana'da, serinlemek için deniz, göl ve sulama kanalına giren 11 kişi boğuldu

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Kilyos Kısırkaya plajında, Ağva sahilinde, Nabi plajında ve Samsun'daki Costal sahilinde denize giren 4 kişinin gözden kaybolduğu bilgisi üzerine görevlendirilen sahil güvenlik ekiplerince, yapılan arama çalışmaları sonucu bu kişilerin cesetlerine ulaşıldı.İstanbul'da Baba Burnu güneyinde harici motorlu tekne ile denize açılan 4 kişinin sürüklendiği bilgisi üzerine görevlendirilen sahil güvenlik ekipleri bu kişileri kurtardı.Ayrıca, Muğla Akyaka-Çınar plajı önlerinde lastik bot ile denize açılan 2 kişinin gözden kaybolduğu bilgisi ve İzmir Boyalık kuzeyinde bir tekne içindeki 4 kişinin yardım talebi üzerine gerçekleştirilen kurtarma çalışmaları sonucunda söz konusu kişilere ulaşıldı.

Kocaeli'de 3 kişi boğuldu

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde ise Abdullah Açıkgöz (22) ve Coşkun Mayahan (33), Cebeci sahilinde denize girdi. Akıntıya kapılan Açıkgöz ve Mayahan, bir süre sonra gözden kayboldu.Çevredekilerin haber vermesiyle ocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM) ekipleri olay yerine sevk edildi. Yapılan aramada, Açıkgöz ve Mayahan'ın cansız bedenlerine ulaşıldı.Babalı Dikili sahilinde ise İstanbul'dan gelen Salim Parlak (45), girdiği denizde bir süre sonra gözden kayboldu. KOSKEM ekiplerinin gerçekleştirdiği arama çalışmasında bulunarak kıyıya çıkartılan Parlak'ın, boğulduğu belirlendi.Bu arada, KOSKEM ekiplerinin Kandıra sahillerinde boğulma tehlikesi geçiren 30'un üzerinde kişiyi kurtardığı belirtildi.

Eğirdir Gölü'nde boğulma

Isparta'da da Aşağı Kaşıkara köyü yakınlarında Eğirdir Gölü'ne giren Serkan Aktaş (39), bir süre sonra suda çırpınmaya başladı. 

Aktaş'ı sudan çıkarmayı başaramayan yakını, çevredekilerden ve jandarma ekiplerinden yardım istedi. Bir süre sonra suda gözden kaybolan Serkan Aktaş'ın bulunması için Eğirdir'deki sualtı polis ekibi çağrıldı. Dalgıç polisler, Aktaş'ın cesedini kıyıdan yaklaşık 600 metre açıkta buldu.

Bayram tatiline geldiği Bartın'da hayatını kaybetti

Bartın'ın İnkumu sahilinde ise arkadaşlarıyla denize giren Serkan Örs (27), bir süre sonra akıntıya kapıldı.Bartın Belediyesi cankurtaran ekiplerince denizden çıkartılan Örs, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bartın Devlet Hastanesine kaldırıldı. Örs, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.Örs'ün, arkadaşlarıyla Ankara'dan tatil için geldiği öğrenildi.


Van'daki 87 yaşındaki dedenin ikiz çocukları iki yaşına bastı

Van'da yaşayan ve 48 yaşındaki Mihrinaz adındaki bir kadınla evlenen Abdullah Sevinç'in ikiz bebekleri olan Hasan ve Hüseyin iki yaşına girdi.

FETÖ iddianamesinde dikkat çeken detay Gülen'in kod adı bakın neymiş

FETÖ soruşturmaları kapsamında yazılan iddianamede terör örgütü üyelerinin Gülen'e kaptan adını kullandığı belirlendi.

25 milyon sürücüye zorunlu trafik adabı dersi

MEB'ten yapılan açıklamaya göre, ehliyet almayı planlayan kişilerin zorunlu "trafik adabı" dersleri alması gerekiyor. Ayrıca 25 milyon sürücüye de bu dersler ücretsiz verilecek.