Ana Sayfa | TÜRKİYE

Türk Bayrağına artan talep nedeniyle kumaş sıkıntısı yaşanıyor

türk bayrağı

Darbe girişiminin ardından sokağa dökülen halkın Türk bayrağına olan fazla talebi nedeniyle fabrikalar kumaş sıkıntısı yaşıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla yurt genelinde tutulan demokrasi nöbetleri, Türk bayrağı talebi artırdı. Bayrak üreticileri talebe yetişebilmek için gece gündüz tam kapasite çalışırken, bir yandan da kumaş sıkıntısı yaşıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine vatandaşlar, meydanları Türk bayraklarıyla donattı.

Vatandaşların Türk bayrağı talebi, bayrak üreticisini harekete geçirdi.

Ankara Bayrak, Bayrak ve İmalat Sanayi Firma Sahibi Talip Kapıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin ardından sokağa inen vatandaşların Türk bayrağına yoğun talep gösterdiğini söyledi.

Bu talebi karşılamak için tam kapasite çalıştıklarını dile getiren Kapıcı, "15 Temmuz darbe girişiminden sonra bayrak satışlarımız yüzde 100'ün üstünde artış gösterdi. Günlük en az 15-20 bin 'sopalı bayrak' siparişi alıyoruz. Sadece Ankara değil, Türkiye genelinden de talepler geliyor. Ayrıca bina cephelerine asılan büyük bayrak siparişimiz de arttı. Bu kalleşçe yapılan darbe girişiminden sonra firmamız gece gündüz faaliyet göstererek, vatanseverlerimize bayrak yetiştirmeye çalışıyor." diye konuştu.

Türk bayrağının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterlerine de yoğun ilgi olduğunu belirten Kapıcı, "Keşke bu darbe girişimi olmasaydı, vatanımızın başına böyle bir talihsizlik gelmeseydi de biz hiç bayrak satmasaydık, bizim amacımız para kazanmak değil. Biz bu vatanseverlere bayrak yetiştirelim derdindeyiz. Ben o geceden sonra meydanda bin adet bayrak dağıttım. Bu vatanseverlerimiz olduğu sürece, devletimizin, milletimizin arkasında olduğu sürece Türkiye hiç korkmasın, her zaman bütün ülkelerden bir adım önde olacaktır. Bayraklarımız dalgalanmaya devam edecektir. Kimse bu bayrakları indiremeyecektir." ifadelerini kullandı.

-"Fabrikalar kumaş yetiştiremiyor"

Kapıcı, büyük bayraklar için çok fazla kumaş gerektiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"Maalesef kumaş yetişmiyor. Fabrikalar kumaş yetiştiremiyor. Eski ve yeni müşterilerimizden, seyyar satıcılardan çok fazla talep geliyor fakat gerek biz gerekse Türkiye'deki hiçbir bayrak firması tam anlamıyla istenilen bayrak talebine cevap veremiyor. Bir yandan personel bulmakta da zorlanıyoruz. Şu an çok metraj olarak fazla sayıda kumaşı fabrikalarımıza sipariş verdik, dokunuyor. Fabrikalar da gece gündüz çalışıyor. Bir, iki gün içerisinde bu sıkıntının çözüleceğini düşünüyoruz."


Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su görevinden ayrıldı

2008 yılından bu yana Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'luğu yapan Gökhan Buğday görevini bıraktı.

Olumsuz hava koşulları vapur seferlerini iptal ettirdi Marmaray'a binmek hayal oldu

İstanbul'da hava şartlarının kötüleşmesiyle birlikte vapur seferleri iptal edildi. Vatandaş hal böyle olunca Marmaray'a akın etti.

Valilik açıkladı Gaziantep ve Adıyaman'da 3 canlı bomba yakalandı

Terör operasyonları kapsamında valiliğin açıklamasına göre, Gaziantep ve Adıyaman'da 3 canlı bomba tutuklandı.