Ana Sayfa | TÜRKİYE

Cizre'de şehit düşen Osman Budak toprağa verildi

cizre şehidi

Terör örgütü PKK'nın Cizre'de düzenlediği hain saldırıda şehit düşen Osman Budak'ın cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi

PKK'lı teröristlerce Cizre'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan Osman Budak'ın (24) cenazesi, memleketi Osmaniye'de toprağa verildi.Şehit Budak'ın cenazesi, Düziçi ilçesinde Yeni Mezarlık Camisi'ne getirildi. Burada düzenlenen törende, şehidin özgeçmişi okundu, dua edildi.İl Müftü Vekili Abdülhamit Öveç, yaptığı konuşmada, şehitler için Kur'an-ı Kerim'den ayetler, Hz. Peygamber'in hadislerini okudu. Öveç' " Her bir şehidimiz bizim hem dünyevi hayatımızı aydınlatacak, hem de uhrevi hayatımızı aydınlatacak bir yapıya sahipler. " diye konuştu.Törende Baba İsmet ve anne Zeynep Budak ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Oğlunun tabutuma sarılan baba Budak, "Ses ver oğlum. Seni yaradana kurban olurum. Bastığın yere kurban olurum. Allah şefaatine bizi de nail etsin." dedi.Oğlunum tabuttaki fotoğrafına bakan Budak, "Canlı gibi bakıyor" diye konuştu.

Meslektaşları başsağlığı diledi

Öte yandan şehit Budak'ın şehit olmadan önce görev yaptığı Hatay'ın İskenderun ilçesindeki meslektaşları da baba İsmet, anne Zeynep Budak'a sarılarak başsağlığı diledi.

İsmet Budak, dün akşam namazına kadar olaya inanmadığını söyledi.

Oğlunun sevgi dolu, çevresine, büyüklerine saygılı olduğunu ifade eden Budak, "Allah o PKK'lıları da Kahhar ismiyle kahrı perişan etsin onları. Sevindirmeyeceğim o şerefsizleri, ağlamayacağım. Vatan sağ olsun. İsterlerse ben de giderim oğlumun yerine." dedi.Anne Zeynep Budak da bir oğlunun daha olduğunu, onu da göndereceğini söyledi.

Cenaze, Müftü Vekili Öveç'in kıldırdığı namaz sonrası Alibozlu Köyü'ndeki Dereoba Mahallesi'nde toprağa verildi.

Törene Budak'ın yakınları, Vali Osman Al, AK Parti Osmaniye milletvekili Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile MHP milletvekili Ruhi Ersoy, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tüner, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

4 kardeşin en büyüğü olduğu öğrenilen Budak, Hatay'ın İskenderun ilçesinde görev yaparken 15 gün önce Cizre'ye tayini çıkmış, ilçedeki ilk görev gününde şehit olmuştu.

Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliğine PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda, 11 polis memuru şehit olmuş, 3 sivil ile 75 polis memuru yaralanmıştı.

Bylock kullandığı tespit edilen 40 polis tutuklandı

FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haberleşme programı Bylock'u kullandığı tespit edilen 40 polis tutuklandı

Alaaddin Çakıcı Erdoğan'a hakaretten hapis yatacak

Alaattin Çakıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çaptırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 8 dilde Regaip kandili kutlama mesajı

Nevruz Bayramı'nda 7 dilde kutlama mesajı gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Regaip Kandili için yaptığı paylaşımı Arapça, İngilizce, Kürtçe, Zazaca, Urduca, Farsça ve Azerbaycan Türkçesi dillerinde de yayınladı