Ana Sayfa | TÜRKİYE

Dargeçit şehitleri törenle memleketlerine gönderildi

dargeçit şehitleri

Mardin'in Dargeçit ilçesindeki terör saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cansız, Jandarma Uzman Onbaşı Kanbur ve Geçici Köy Korucusu Alpsoy'un cenazeleri memleketlerine gönderildi

Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerce  kontrol noktasına düzenlene saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız, Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur ve Geçici Köy Korucusu Yılmaz Alpsoy  için tören düzenlendi. Mardin 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki törende, şehitler  Cansız, Kanbur ve Alpsoy'un Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz  geçmişleri okundu. Şehit yakınları gözyaşı döktüğü, şehir korucunun  yakınlarının Kürtçe ağıt yaktığı törende Mardin Valisi Mustafa Yaman ile Ak Parti  Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı, şehit yakınlarını  teselli etmeye çalıştı.

Törende konuşan Piyade Üsteğmen Yasin Toy, huzur ve güven ortamını  bozarak, masum vatandaşları bile bombalamaktan çekinmeyen terör örgütünün bu  saldırılarla kirli yüzünü tekrar gösterdiğini söyledi. Toy, "Hukuku, temel hak ve özgürlükleri dilinden düşürmeyen ancak  devletimizin sunduğu tüm imkanlardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye  ve özgürlüğe tamamen aykırı en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere  alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar ki; Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunları  önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir." ifadelerini  kullandı.

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un okuduğu duanın ardından, şehitler  Cansız'ın naaşı Sakarya'ya, Kanbur'ın naaşı Bartın'a, Alpsoy'un naaşı da toprağa  verilmek üzere Midyat ilçesine uğurlandı.

Törene, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Kurmay Albay Altan Er, İl  Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Zafer İzcan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı  Mehmet Özel, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Türkiye Geçici Köy  Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ile bazı sivil  toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Terör örgütü PKK mensupları gece  Dargeçit-Midyat karayolundaki kontrol noktasına roketatar ve uzun namlulu  silahlarla saldırıda bulunmuş, saldırıda 2 asker ve bir korucu şehit olmuş, 2  güvenlik görevlisi de yaralanmıştı


Van'daki 87 yaşındaki dedenin ikiz çocukları iki yaşına bastı

Van'da yaşayan ve 48 yaşındaki Mihrinaz adındaki bir kadınla evlenen Abdullah Sevinç'in ikiz bebekleri olan Hasan ve Hüseyin iki yaşına girdi.

FETÖ iddianamesinde dikkat çeken detay Gülen'in kod adı bakın neymiş

FETÖ soruşturmaları kapsamında yazılan iddianamede terör örgütü üyelerinin Gülen'e kaptan adını kullandığı belirlendi.

25 milyon sürücüye zorunlu trafik adabı dersi

MEB'ten yapılan açıklamaya göre, ehliyet almayı planlayan kişilerin zorunlu "trafik adabı" dersleri alması gerekiyor. Ayrıca 25 milyon sürücüye de bu dersler ücretsiz verilecek.