Ana Sayfa | TÜRKİYE

Firari HDP milletvekili Nihat Akdoğan yakalandı


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, firari HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın yakalandığını açıklandı. Kurtulmuş, Akdoğan'ın Hakkari sınırında yakalanarak gözaltına alındığını da ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş, firari HDP'li Nihat Akdoğan, Hakkari sınırında yakalandığını açıkladı. Kurtulmuş, "3 milletvekili firariydi. Nihat Akdoğan Hakkari'de polisler tarafından yakalandı. İki kişi firari durumdadır." dedi. Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Fırat Kalkanı Operasyonu'yla ilgili "173 köy DAEŞ'ten temizlenmiştir. Münbiç konusundaki kararlılığımız dün itibarıyla Türkiye'yi ziyaret eden ABD Genelkurmay Başkanı'na açıklıkla ifade edilmiş, en baştan verilen sözler gereği, Münbiç'in bir an evvel PYD tarafından tamamıyla boşaltılmasının önemi dikkatle ifade edilmiştir." dedi.Kurtulmuş "Son günlerde Türkiye'nin sınır bölgesine yapmış olduğu askeri sevkiyat, Türkiye'nin olası tedbirleri çerçevesinde atılmış olan bir adımdır. Onun için Rakka'nın, tamamı Arap olan bir kentin, Arap olmayan unsurlar tarafından ele geçirilmesi ve onlar tarafından yönetilmesinin, herhangi bir şekilde bölge barışına katkıda bulunmayacağını ifade etmek isteriz." dedi.

"PKK'NIN YÜKÜNÜ HAFİFLETME ÇABALARINI ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Diyarbakır'daki bombalı saldırı sonrası 'IŞİD üstlendi' haberini yapan Reuters'ı da çıkışan Kurtulmuş "Uluslararası bir ajans saldırıyı DAEŞ'e bağladı. Bu işin TAK tarafından yapıldığı açıktır. Bir uluslararası haber ajansının PKK'nın yükünü hafifletme çabalarını anlamak mümkün değil. Aynı şeyi Hurşit Külter olayında da yaşadık. Bir müddet sonra Irak'ta ortaya çıktı." diye konuştu.

FİRAFİ HDP'Lİ YAKALANDI

Kurtulmuş, ifade vermeye gitmeyen HDP'lilere yönelik operasyona ilişkin, firari durumdaki 3 milletvekilinden HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan'ın Hakkari girişinde polisler tarafından yakalandığını, firari milletvekili sayısının ikiye düştüğünü bildirdi.Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan gözaltına alındı. Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü terör soruşturmaları kapsamında hakkında geçtiğimiz gün gözaltı kararı verilen HDP Milletvekili Nihat Akdoğan'ın, Depin kontrol noktasında gözaltına alınarak adliyeye çıkarılması bekleniyor.

 


İstanbul'da yaşanan facia 2 olayın detayına ve teröristine ulaşıldı

İstanbul'da dün gece emniyete ve AKP il başkanlığına yapılan saldırıları yapan kişinin parmak izine ulaşıldı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a geçmiş olsun telefonu

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün akşam AKP İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan saldırının ardından Başbakan Yıldırım'ı arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Köpeklerin kulaklarını kesen canilere Muazzez Ersoy'dan büyük tepki

Bir köpeğin kulaklarını kesip sonrada yemesi için önüne atan iki şahısa tepkiler büyüyor. Sanat camiasından Muazzez Ersoy, "Bu köpeğin de canı en az bizimki kadar kıymetli. Böyle bir vahşetin cezası sadece para olmamalı. " şeklinde konuştu.