Ana Sayfa | TÜRKİYE

FETÖ'nün Yalova Emniyeti'nden sorumlu 17 kişi gözaltında


15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından FETÖ soruşturmaları kapsamında operasyonlar sürüyor. Yalova merkezli 6 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda FETÖ'den 17 kişi gözaltına alındı.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Yalova, İstanbul, Adıyaman, Bayburt, Bursa ve Kocaeli'nde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Eş zamanlı yapılan operasyonda, FETÖ'nün Yalova Emniyeti'nden sorumlu oldukları iddia edilen 2 öğretmen, 2 komiser yardımcısı ve 13 polis memuru yakalanarak gözaltına alındı. FETÖ'nün polis yapılandırmasına yönelik operasyon ile gözaltına alınan kişilerin, emniyet müdürlüklerinde ifadeleri alınıyor. Gözaltındaki 17 şüpheliden 5'inin haberleşmede  ‘ByLock' kullandıkları ileri sürüldü.


Irak'ın kuzeyindeki 5 terör hedefi vuruldu

TSK tarafından bölücü terör örgütüne ait Irak'ın kuzeyindeki beş hedef hava harekatıyla imha edildi

Bylock kullandığı tespit edilen 15 eski polis tutuklandı

Aydın'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında 15 eski polis memuru tutuklandı

Burası üniversite karşıt görüşlü öğrenciler birbirlerine girdi

Kocaeli Üniversitesi'nde Hocalı katliamında ölenleri anmak için bir araya gelen öğrenciler ile karşıt görüşlü öğrenciler sopalı kavgaya girişti. Polisler 47 öğrenciyi gözaltına aldı.