Ana Sayfa | TÜRKİYE

Derik Kaymakamlığı'nda patlama, yaralılar var

derik saldırı

Mardin Derik Kaymakamlığı konutunda meydana gelen patlamada 5 kişinin yaralandığı öğrenildi

Olay, saat 12.15 sıralarında, Derik ilçesi kaymakamlık lojmanlarında meydana geldi.Edinilen ilk bilgilere göre, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 koruma polisi ve orada bulunan 2 vatandaş yaralandı.Yaralılar ambulanslarla Derik ve Kızıltepe'deki devlet hastanelerine götürülerek tedaviye alındı.

DHA muhabiri Ferit Aslan’ın aktardığına göre patlama saat 12.15 sıralarında bina içinde meydana geldi. Yaralanan Safitürk’ün de Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.


Kaldırımda yürüyen polisin acı ölümü şok etti

Şanlırurfa'da otomobillerin çarpışması sonucu kaldırımda yürüyen polis hayatını kaybetti.

Tübitak'ın kabul etmediği proje ABD'de ödül aldı

Yengeç ve karides kabuklarından geliştirdikleri 'yaraları daha hızlı iyileştiren' nanolif projesi ile TÜBİTAK 'ta değerlendirilmeye bile alınmayan iki liseli, ABD'deki yarışmada dünya birincisi oldu.

Taksiciler indi bindi tarifesine böyle isyan etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin taksilerin kısa- uzun mesafe tartışmasına son vererek indi-bindi ücretinin 8 lira 75 kuruş olduğunu açıklamıştı. Taksiciler tepkisini Atatürk Havalimanı'nda protesto ederek gösterdi.