Ana Sayfa | TÜRKİYE

Derik Kaymakamlığı'nda patlama, yaralılar var

derik saldırı

Mardin Derik Kaymakamlığı konutunda meydana gelen patlamada 5 kişinin yaralandığı öğrenildi

Olay, saat 12.15 sıralarında, Derik ilçesi kaymakamlık lojmanlarında meydana geldi.Edinilen ilk bilgilere göre, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Saldırıda, Derik Belediyesi'ne eylül ayında kayyum olarak da atanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk ile 2 koruma polisi ve orada bulunan 2 vatandaş yaralandı.Yaralılar ambulanslarla Derik ve Kızıltepe'deki devlet hastanelerine götürülerek tedaviye alındı.

DHA muhabiri Ferit Aslan’ın aktardığına göre patlama saat 12.15 sıralarında bina içinde meydana geldi. Yaralanan Safitürk’ün de Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi.


Müşteri akınına uğrayan Tostçu Erol artık online randevu usulüyle çalışacak

Gaziantep'te yaptığı tostlarla sosyal medyada ünlenen "Tostçu Erol" , dükkanın önünde uzun kuyruklar oluştuğu için online bir sistem üzerinden randevu alarak çalışacağını duyurdu.

Bitlis'te PKK'ya ağır darbe 8 terörist ölü 2 terörist sağ ele geçirildi

Bitlis'te Jandarma Bölge Komutanlığına bağlı timler PKK'ya ağır kış koşullarında yaptıkları operasyonda 8'i ölü 2'si sağ olarak teröristleri ele geçirirken; 1 asker ve 1 köy koyucusu hafif yaralandı.

Belediye başkanı terörden gözaltına alındı o belediyeye Türk bayrağı asıldı

Polis, terör soruştması kapsamında Mardin'in Savur Belediye Başkanı Mehmet Aydın Alökmen'i gözaltına aldı. Güvenlik güçlerinin belediyeye Türk bayrağı asması ise, dikkatlerden kaçmadı.