Ana Sayfa | TÜRKİYE

İzmir'de FETÖ soruşturması, 5 kişi tutuklandı

fetö oprasyonu

İzmir'deki FETÖ soruşturması sonucunda kapatılan Sirius Gençlik Merkezi'ne yönelik geçtiğimiz ay düzenlenen operasyonda gözaltındaki 5 kişi tutuklandı

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir'in Buca, Karabağlar ve Menderes ilçelerinde şubeleri bulunan Sirius Gençlik Merkezi isimli dernekte FETÖ/PDY adına toplantı düzenleyen ve örgüte finans sağlayan kişiler olduğunu tespit etti. Savcının talimatıyla, polis ekipleri İzmir merkezli Kırklareli ve Mersin'de düzenlediği operasyonla 19 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ayrıca örgütün gizli mesajlaşma uygulaması 'ByLock'u da kullandığı, örgüte eleman kazandırdıkları öne sürüdü. 

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanan 19 şüpheli adliyeye sevk edildi. Olayı soruşturan Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı sevk evrakı üzerinden 19 şüpheliyi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Hakimlik, ifadelerinin alınmasının ardından 19 şüpheliden, aralarında kapatılan derneğin yöneticilerin de bulunduğu İ.U., M.Ç., R.A., B.Y. ve S.D. 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçlamasıyla tutukladı. 14 şüpheli ise adli kontrol şartı uygulanarak serbest bırakıldı. 

Yeni yayımlanan KHK ile 434 asker ihraç edildi

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan KHK ile pek çok kurumdan ihraçlar yaşandı

Adana'da iki aile arasında kavga çıktı

Adana'da iki aile arasında çıkan tartışma büyüdü ve kavgaya dönüştü

7 kişinin yaralandığı öğrenci servisindeki patlamanın nedeni açıklandı

İstanbul Pendik'te öğrenci servisinde yaşanan patlamayla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı